Fortnite Fortnite Haberleri

Fortnite Türkiye Büyük Turnuvası duyuruldu

Epic Games, 100.000 Türk Lirası ödül havuzlu Fortnite Türkiye Büyük Turnuvası’nı duyurdu.

Piyasaya sürülmesinin ardından inanılmaz bir ivmeyle yükselen Fortnite büyük ödül havuzlu turnuvalar yapmaya devam ediyor. Dünya Şampiyonası’nda 30 milyon dolar dağıtan Epic Games, yerel turnuvalara da bir hayli önem veriyor. Uzun süredir en popüler oyun olarak lanse edilen Fortnite’ın ülkemizde düzenlenecek büyük turnuvası duyuruldu. Fortnite Türkiye Büyük Turnuvası hakkında detaylı bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

Turnuva yarın başlıyor. 9, 10, 14, 15 ve 16 Ağustos tarihinde Ön Elemeler oynanacak. Final mücadelesi ise 18 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek. Turnuvaya katılım ücretsiz ve herkese açık. Sadece Türk oyuncular mücadele edecek ve maçlar online olarak oynanacak. Maçlar tekli modda olacak ve final karşılaşması 5 maç üzerinden oynanacak. Turnuvanın en can alıcı noktası ödül havuzu diyebiliriz. Epic Games Türkiye Büyük Turnuvası için 100.000 Türk Lirası’nı gözden çıkarttı.

Fortnite Türkiye Büyük Turnuvası şampiyonu 40.000 TL’lik ödülün sahibi olacak. İkinci 20.000 TL, üçüncü 10.000 TL, dördüncü ve beşinci 5.000 TL, altıncı, yedinci, sekizinci ve dokuzuncu 2.500 TL, on-on yedi arasındaki oyuncular 1.000 TL, on sekiz, on dokuz ve yirminci olan oyuncular ise 500 TL’lik ödülün sahibi olacak. Ödül havuzu geniş olan turnuvada yarı final ve final turları puanlama sistemi üzerinden oynanacak. Azmin Zaferi’ni kazanan oyuncu 10 puanın sahibi olacak.

Epic Games tarafından yapılan açıklamaya göre final gününde sürpriz konuklar olacak. Turnuvaya katılacak olan tüm oyunculara başarılar diliyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir