Fortnite

Fortnite v9.00 yaması yayımlandı: 9. Sezon’a hoşgeldiniz!

Fortnite: Battle Royale oyuncuları, 9. Sezon’a hoşgeldiniz. Nihayet v9.00 yamasının yayınlanması ile beraber, 9. Sezon başlamış durumda. İşte güncelleme ve sezona dair bilgileri sizler için derledik.

Epic Games, 9. Sezon‘un adına yarışır şekilde oldukça büyük bir güncelleme getirdi oyuna. Mekanlar değişti, yeni mekanlar eklendi, silahlara iyileştirmeler geldi, ayrıca performansa dair düzeltmeler yapıldı. Tabii ki birçok kozmetik de yeni sezonla birlikte oyuna geldi. İşte detaylar.

9. Sezon Savaş Bileti

Elbette her güncelleme oyun için yeni bir yenilik, lakin sezon başlarında yayınlanan savaş biletlerinin yeri ayrı. Oyun içi kozmetiklere ve özelliklere sahip olmanın “ekonomik” yolu olan savaş bileti, bu sezon öncelikli olarak iki kıyafeti oyunculara sunuyor: Savaş Kuşu ve Pembeli Savaşçı. Seviye atladıkça ise, yeni kıyafetler ve özellikler gelmeye devam edecek. İşte konu ile ilgili aşağıda detaylı bir videoyu sizlerle paylaşıyoruz.

Hava Halkaları

Oyuna yeni eklenen hava halkaları, içinden geçildiği takdirde, istediğiniz yere hızlıca ulaşmanızı sağlayacak bir mekanizmaya sahip.

Evrilmiş Evler ve Ayrıcalıklı AVM

8. Sezon’un son temalarından biri olan “Volkan patlaması” nihayetinde yeni yerleri doğurdu: Evrilmiş Evler ve Ayrıcalıklı AVM. Lootun bol, düşmanın ise bir hayli bol olacağı bu yerlerde, kıyasıya mücadele yaşanacağı kesin.

Kreatif başlıca yenilikler (bir nevi yamanın özeti)

  1. 9. Sezon ile birlikte “Dünyayı kurtar!” teması altında 3 yeni oyun modu daha geldi. Savaş Oyunları, Karanlık Kuşağı ve Garridan.
  2. Oyuna Evrilmiş Evler, Uçan Platform, ve Yaratık Çıkma Yeri eklendi. Ayrıca, 105×105 kare büyüklüğünde, Çayır Adası eklendi.
  3. Artık uçarken daha hızlı hareket etmek için “depar” atabileceksiniz. Hızlı hareket etmek için depar tuşuna basmanız kafi.
  4. (Hava Halkaları) Tünellerin içinden geçen hava akımı oyuncuları akış yönüne doğru taşır. Akımın olduğu yöne doğru giderken isterseniz ok yönleriyle yönünüzü değiştirebilirsiniz.

Elbette tüm yamayı burada paylaşmak imkansız, ama satır başlarını ve detayları ayrıntılı bir şekilde incelemek için Epic Games’in Türkçe resmi sitesinden sezon hakkındaki bilgileri bulabilirsiniz. İşte link.

Fortnite ile ilgili gelişmeleri güncel bir şekilde takip edebilmek için 5Mid’in Twitter, Instagram ve Facebook hesaplarını takip etmeyi unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir