Fortnite

Fortnite’ın sonu H1Z1 ve PUBG gibi mi olacak?

Fortnite şu aralar aldığı güncellemeler gereksizliği ile suçlanıyor. Myth ve Ninja başta olmak üzere birçok profesyonel oyuncu oyunun geleceği hakkında kaygı duyduğunu ifade etti.

Birkaç haftadır Fortnite, peş peşine aldığı güncellemelerin büyüklüğü ve “gereksizliği” hakkında sıkça eleştirilmeye başlandı. Oyunculara göre, güncellemeler ile birlikte görünürde birçok şey değişse de aslında oyuna hâlâ tüm sorunlarıyla birlikte çözülmemiş hâlde duruyor.

Oyuncuların temel itirazı oyunun kozmetiğe önem verip oyunun temel altyapısını ve mekanizmasını düzeltmeye yönelik hiçbir adım atmaması. Hatta Ninja’ya göre işler böyle gitmeye devam ederse Fortnite’ın sonu bir gün H1Z1 ve PUBG gibi olacak.

Ninja Twitch’te yayın yaparken oyunun geleceği hakkındaki kaygısını şöyle ifade etti: “Sana söylüyorum dostum, dikkatli olmalılar” dedi. “Bu noktada çok şey çıkartıyorlar ama hâlâ oyunda düzeltilmesi gereken çok fazla sorun var. Dikkatli olmalılar dostum, H1Z1’in yoluna giriyorlar.”

Aşağıdaki videodan Ninja dahil birçok yayıncının ve profesyonel oyuncunun oyun hakkındaki kaygılarını izleyebilirsiniz.

Benzer şekilde Myth de, oyun hakkındaki kaygılarını Twitch üzerinden yaptığı yayında dile getirdi. Ama Ninja’dan ve diğerlerinden farklı olarak bunu mizahın keskin silahıyla yaptı. Oyuncu, ünlü League of Legends yayıncısı Tyler1′ın rage anını bir parodisini yaparak Fortnite’ı eleştirdi.

Bilindiği üzere, Tyler1 da, bir zamanlar önce Riot Games‘i League of Legends’i oyunu düzeltmemekle suçlamıştı. Ve en sonunda sinir krizi geçirip oyuna ve yöneticilere sövdüğü bir yayın anı tüm sosyal medyada paylaşılmış ve kısa zamanda internette mim haline gelmişti.

Myth’i, söz konusu rage anının bir parodisini yaparak Epic Games’i kendi tarzında eleştirdi. İşte şu aralar tüm oyuncuların dilindeki o meşhur video:

Peki siz de Ninja, Myth ve daha niceleri gibi mi düşünüyorsun. Gerçekten Fortnite’ın sonu mu geliyor? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşmaktan çekinmeyin.

Fortnite hakkındaki haberleri güncel olarak takip etmek için 5Mid ile kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir