Fortnite

Ninja, müzik festivali Lollapalooza’dan Fortnite yayını yapacak

Twitch’in en ünlü yayıncısı Tyler “Ninja” Blevins, efsanevi müzik festivali Lollapalooza’dan Fortnite yayını yapacak. 

Resmi sosyal medya hesaplarından bir duyuru yapan Lollapalooza, “Düyanın en popüler oyuncusu Ninja, ilk defa bu yıl yer alacak Lollapalooza Gaming Lounge’dan günlük yayın yapacak. Ninja’nın artistleri ve özel konuklarla yapacağı yayınları tüm haftasonu boyunca izleyebilirsiniz.” ifadesini kullandı.

Bu yılki festival Chicago’da Grant Park’ta düzenlenecek ve birçok müzisyene ev sahipliği yapacak. Bugün başlayan festival 5 Ağustos’a kadar devam edecek ve birçok farklı müzik türünden sanatçıları ağırlayacak.

Ünlü yayıncının bir müzik festivalinden yayın yapacak olması, popülerliğinin bir başka göstergesi olacak. Müzik endüstrisiyle daha önceden de ortak işler çıkaran yayıncı, geçtiğimiz Mart ayında rap sanatçısı Drake ile Fortnite oynamıştı. Yayın 600.000 anlık izleyici ile Twitch rekoru kırmıştı. Drake bu festivalde performans sergilemeyecek. Fakat sanatçının etkinlikteki yayınlarda yer alma ihtimali de bulunuyor.

Lollapalooza’da bu yıl Bruno Mars, Logic, Post Malone, Arctic Monkeys, Travis Scott, Khalid, CHVRCHES, Jack White, Odesza, Galantis, Vampire Weekend ve Lil Uzi Vert gibi isimler sahne alacak.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.