Fortnite

Ünlü yayıncı Ninja, Fortnite’da kendi kostümüne sahip olacak

Fortnite’ın 2018 başlarında yaşadığı aşırı büyük ivme hala devam ediyor ve bu ivmenin artmasına yardımcı olan isimlerden birisi de şüphesiz ki internet camiasında Ninja lakabı ile tanınan Tyler Blevins. Bu yardıma kayıtsız kalmayan Epic Games Fornite’a 17 Ocak’tan itibaren kullanılabilecek olan Ninja kozmetik serisiyle birlikte Ninja kostümü getiriyor!

Twitter’da bu gelişmeyi hayranlarına tweet atarak duyuran Ninja, “Fortnite’a başladığımdan beri kendi özel kostümüm olması hep hayalimdi ve artık gerçek oluyor.” ifadelerini kullandı.

Twitch’te Fortnite yayınlarıyla ve kusursuza yakın oynanışıyla tanınan ve çok kısa sürede yükselişe geçen ünlü yayıncı, yayınlarıyla inanılması zor izlenme sayılarına ulaştı. Kişisel olarak çok fazla kazansa da Ninja’nın, kendi kazandığından fazlasını takipçi ve oyuncu olarak Fortnite’a kazandırdığı kesin. 2018’de kendi rekorunu tekrardan kıran Ninja, Twitch’te eş zamanlı 630.000 üstünde izleyiciye ulaşmıştı! Bu izlenmeyle birlikte kazandığı rakamlar da dudak uçuklatıyor. Yaptığı Fornite yayınlarından gelen bağışlar, abonelikler, sponsorluklar ve videolar derken Ninja’nın ayda 500.000 dolardan fazla (evet yanlış okumadınız beş yüz bin) kazandığı düşünülüyor. 2018’de ise toplam 10.000.000 dolar kazandı.

Twitch’te bu kadar kazanmasına rağmen ünlü yayıncı, geçtiğimiz yıl ağustos ayında Mixer’e geçtiğini duyurmuştu. Ninja’nın böylece 14 milyon takipçili Twitch kanalı geride kaldı. Tyler’ın Microsoft’un kurduğu yayın platformuna geçmesi için de en az 3 yıllığına yıllık 6 yada 8 milyon dolar ödeme alacağı tahmin ediliyor.

Yıldızlar Serisi duyuruldu

Fortnite duyurduğu “Yıldızlar Serisi” ile ilk olarak Ninja’nın kostümünü oyuna getirecek. Tabii bu bir ilk değil, daha önceden şarkıcı Major Lazer ve Marshmello’nun da oyuna kostümü getirilmişti. Ninja’nın da oyuna getirilmesinden sonra Epic Games kostüm olarak Loserfruit ve TheGrefg’nin de oyuna getirileceğini açıkladı. Bu kostüm serisi bunlarla sınırlı kalmayacak. Şu an bu sayılanlardan başka kimlerin geleceği belli olmasa da Fortnite yetkilileri, diğer içerik üreticisi ve eğlence/müzik sektöründen tanıdık yüzlerin oyuna geleceğini belirtti.

Ninja’nın kostümünün yanı sıra oyuna Ninja Kılıçları sırt süsü, Ninja Dansı ifadesi ve Çifte Katana kazması da getirilecek.

Fortnite, Epic Games’e geçtiğimiz yıl 1.8 milyar dolar gibi dudak uçuklatan bir para getirmişti. Hala daha milyonlarca oyuncusu bulunan Fortnite markasının bu şekilde yükseleceği ve Epic Games’e daha çok para kazandıracağı kesin.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir