Haber

Dr Disrespect, Twitch ile uzun süreli anlaşma imzaladı

via DrDisrespect

Yayın dünyasının eğlendiren isimlerinden Dr Disrespect, Twitch’e özel çok yıllı anlaşma imzaladı. Yayıncı bu anlaşmayı perşembe günü Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Eğlenceli kişiliğiyle, gözlüğüyle ve bıyığıyla artık bir ikon haline gelen Dr. Disrespect, Twitch’in yüzü olan yayıncılardan biri. Yayınları çok büyük bir kitle tarafından takip ediliyor.

Yayıncı, Twitch’e geçmesini “Twitch, Champions Club imparatorluğumu kurduğum yer ve benim bu rekabeti domine etmemi bekleyen milyonlarca hayranımı eğlendirmeye devam edeceğim yer olacak.” sözleriyle açıkladı.

Ünlü yayıncı 2015 Mayıs’ında gerçekleştirdiği Twitch’teki ilk yayınından bu yana 163 milyon toplam izlenmeye ve 94 milyon civarı saat izlenmeye ulaştı. Anlık olarak da 4 milyon üstü takipçiye sahip.

Dr Disrespect’in arkasındaki isim Guy Beahm tarafından yaratılan Dr Disrepect kişiliği, Champions Club adında bir markaya da sahip. Yayıncı çok yakın bir zamanda  WWE ve “The Undertaker” ile birlikte yürüttüğü organizasyon sayesinde, yayınında Undertaker ile karşı karşıya gelmişti. Dr Disrespect daha önce de WWE ile işbirliği yapmıştı. Ünlü internet fenomeninin dev markalarla anlaşma yaptığı sık sık görülüyordu.

Twitch, her ne kadar Mixer ve Facebook Gaming’in ortaya çıkışıyla biraz düşüşe geçse de hala favori yayın platformu konumunda. Twitch’in ünlü isimlerinden Ninja ve Shroud geçtiğimiz sene Microsoft’un canlı yayın platformu olan Mixer’e çok büyük bir ödeme karşılığında geçiş yapmıştı ve hala yayınlarına orada devam ediyorlar. Yine Twitch’in ünlü isimlerinden Rachel “Valkyrae” Hofsetter de YouTube Gaming ile anlaşma yapıp platform değiştirmişti. Eski UFC şampiyonu Ronda Rousey de Facebook Gaming ile anlaşmıştı.

Bu kadar geçişe rağmen Twitch’i tercih eden yayıncı sayısı da hala çok fazla. Yıllardır bu alanda sektörün birincisi konumunda olan Twitch, çok büyük hamleler olmadığı sürece birinci kalmaya devam edecek gibi gözüküyor. Dr Disrespect’in Twitch ile anlaşması da bunu gösterir nitelikte.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.