Haber

Drake, caffeine.tv platformuna geçiyor

Kanadalı rapçi Drake, yayın dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Ünlü sanatçı, bugün yaptığı açıklamada Caffeine.tv yayın platformu ile çok yıllık anlaşmaya vardığını duyurdu.

Caffeine.tv platformu, eski bir Apple tasarımcısı olan Ben Keighran tarafından geleneksel televizyonculuk anlayışıyla rekabet etmek adına kurulmuştu. Drake bu platformda, New York kökenli rap organizasyonu olan Ultimate Rap League karşılaşmalarını yayınlayacak.

CNN Business’a konuşan Keighran, bu durumun sadece eğlence dünyasının değil, oyun dünyasının da dikkatini çekeceğini söyledi. Bununla birlikte Drake, Caffeine.tv platformuna geçen ilk isim değil. Daha öncesinde de Rapçi Offset Black Ops 4 ile Doja Cat de Sims 4 ile bu platformun takipçileri ile buluşmuştu.

Kaffeine.tv 2016 yılında kurulduğundan beri, ünlü yapım şirketi 21st Century Fox’tan aldığı 100 milyon dolar yatırım da dahil olmak üzere 146 milyon dolarlık bir yatırım portföyüne ulaşarak büyümesini istikrarlı vaziyette sürdürüyor.

CNN, Drake’in Caffeine.tv ile anlaşmasıyla ilgili yorumlarını almak üzere Facebook Gaming ile konuştu. Facebook Gaming, konuyla alakalı olarak “ Drake’e sadece Facebook Gaming platformunda yayın yapması için resmi bir teklif yapmadık. Drake’i seviyoruz ancak kısmet değilmiş.”

33 yaşındaki ünlü sanatçı, başarılı müzik kariyerinin yanında atıldığı bu yeni macera ile hayranlarını Caffeine.tv platformuna taşımaya çalışacak. Yayın platformu ve sanatçı arasındaki bu anlaşma, iki tarafın da yararına sonuçlar doğuracak gibi görünüyor. Başarılı sanatçı, 12 bir numarayla Billboard’ın Hot Rap Songs listesinde en çok 1 numaraya sahip kişisidir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.