Haber

Far Cry 6 hakkında bazı sızıntılar gerçekleşti

Far Cry 6 hakkında bazı sızıntılar gerçekleşti

Ubisoft’un popüler oyun serisinin beklenilen devam oyunu Far Cry 6 hakkında PlayStation Store üzerinden bazı sızıntılar gerçekleşti.

Oyun dünyasına “Açık Dünya” kavramını kazandıran yapımlardan birisi olan Far Cry’ın yeni oyunu yolda. Küba’dan esinlenildiği belli olan Yara isimli bir ülkede, ülkenin diktatörüne karşı savaşan bir gerilla savaşçısını oynayacağımız oyunda bizi tanıdık bir yüz bekliyor.

Breaking Bad’deki Gustavo Fring ve The Mandelorian’daki Moff Gideon karakteri ile tanınan oyuncu Giancarlı Esposito, Far Cry 6’daki ana kötüyü canlandıracak. Ana kötümüz ise bahsettiğimiz gibi, Yara ülkesinin diktatörü.

Baş karakterimiz ise yine bahsettiğimiz gibi, Yara’daki diktatörlüğe karşı savaşan bir gerilla askeri. Karakterimizin ismi ise Dani Rojas.

Far Cry 6 için bahsedilen “fazlasyıla büyük” söylemleri de sızıntıyla beraber daha da kesinlik kazanmaya başladı. Söylenildiğine göre yeni oyunun oynanabilir alanı, şu ana kadar çıkan tüm Far Cry oyunlarının en büyüğü olacak. Bu bilgi, oyunun PlayStation Store’daki açıklamasında yazıyordu.

Oyunun PlayStation 4 kopyaları, PlayStation 5’e de ücretsiz olarak yükseltilebilecek. Aynı durum yüksek ihtimalle Xbox One ve Xbox Series X için de geçerli olacak.

Ayrıca sızıntıda, oyunun beklenen çıkış tarihi de gösterildi. Henüz resmi bir açıklama olmasa da Far Cry 6 için beklenen çıkış tarihi 18 Şubat 2021. Firmadan bir bilgi gelmese bile yeni Far Cry oyunu hakkında önümüzdeki Pazar günü gerçekleşecek konferansta, daha fazla şey öğrenileceği umuluyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.