Haber

FaZe Clan, 22.7 milyon dolar yatırım kredisi aldı

Hızlı büyüyen Kanadalı yatırım bankası Canaccord Genuity, dünyanın en popüler espor organizasyonlarından olan FaZe Clan’a 22.7 milyon dolar yatırım kredisi verdiğini açıkladı.

Amerika’nın en büyük organizasyonlarından FaZe Clan, dönüştürülebilir kredi tesisine girdiğini açıkladı. Canaccord Genuity ise sağladı kredi için finansal danışmanlık yapacak. Yine Canaccord bu süre esnasında FaZe Clan’ın mevcut yönetim kurulunda yer alacak ve yapılacak yatırımlarla ilgilenecek. Bu günümüzde, konvertibl bir kredi olarak bilinir. Konvertibl bir kredi, borç verene “krediyi sözleşmeye bağlı olarak belirlenen bir dönüştürme oranında ve belirtilen bir zaman dilimi içinde sermayeye dönüştürme imkanı” verir. Bu krediler genellikle nakit getirmek veya büyük bir yatırımı devam ettirmek için alınır.

FaZe Clan, çeşitli oyunlarda altı rekabetçi takımı bir araya getiren ve izleyiciler için eğlenceli içerik oluşturan çok yönlü bir organizasyondur. Bu yatırım onların oyun sektöründeki gelişimine ve çok yönlülüğüne katkı sağlayacaktır. Yapılan açıklamaya göre yatırım işletme gereksinimlerinde ve genel kurumsal işlerde kullanılacak. Bu para ile FaZe Clan dünyanın en büyük ve en zengin espor organizasyonu olabilir. Bazıları bu yatırım turu ve bir sonrakinin bir merkez ve espor eğitim tesisi kurmak için kullanılabileceğini söylese de, FaZe Clan bu tür fikirlerle ilgilenmeyeceğini ima etti.

FaZe sözcüsü Eric Anderson, son olarak dedikodular hakkında şunları söyledi: “Bazı takımların neden bu tesisleri kurduğunu anlamıyorum ekiplerimizin dünyayı dolaşırken kullanabilecekleri geniş bir eğitim kampı alanları var. Bizim dünya çapında birçok oyuncumuz var. Bu yüzden herkesi tek bir yerde birleştirene kadar bir şeylere lojistik olarak sahip olmak çok zor. Bu yüzden tesis kurmanın gerek olmadığını düşünüyoruz.”

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.