Haber

Gen.G, 46 milyon dolar yatırım aldı

Riot Games

Güney Kore merkezli ekip Gen.G, aralarında ünlü aktör Will Smith’in de bulunduğu birçok yatırımcıdan 46 milyon dolar topladı.

Gen.G, espora adım attığı günden bu yana önemli kararlar almış, sektörün önde gelen kuruluşlarından bir tanesi. Organizasyon, Güney Kore’de başlayan serüvenine daha önce çoğu takımın uygulamadığı bir yöntemle tüm dünyaya açılıyor. Özellikle League of Legends ve Overwatch takımlarıyla öne çıkan ekip, yapılan son yatırım turundan 46 milyon dolar toplamayı başardı. Yatırım yapanların arasında ünlü aktör Will Smith ve Japon futbolcu Keisuke Honda gibi isimler yer alıyor.

Organizasyon ilerleyen aylarda Los Angeles’a bir şirket binası kuracak. Bu bina takım adına ciddi bir önem taşıyor. Gen.G batıda yürüttüğü tüm projeleri bu binadan yönetecek ve böylelikle dünya çapında bir marka olma konusunda önemli bir adım atacak.

Organizasyon LCK’de kendi adını taşıyan bir takıma sahip. Overwatch liginde ise Seoul Dyntasty adıyla mücadele ediyor. Şirketin aynı zamanda PUBG, Call of Duty: Black Ops 3 ve Clash Royale takımları da bulunuyor. İlerleyen senelerde ise birçok oyunda varlık göstermek amaçlanıyor.

Yapılan açıklamaya göre Gen.G bu yatırımı özellikle genç oyuncu yetiştirmek için kullanacak. Yavaş yavaş tüm dünyaya yayılan şirket aynı zamanda altyapısını da sağlama almak istiyor. Bunun yanında Will Smith ve Keisuke Honda gibi isimlerin sektöre girdiğini görmek de bir hayli değer taşıyor. Bakalım ilerleyen günlerde hangi ünlüler espora yatırım yapmak isteyecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.