Haber

Güney Kore’nin 2018 Asya Oyunları League of Legends kadrosu belli oldu

Riot Games

Jakarta’da düzenlenecek 2018 Asya Oyunları’nda League of Legends takımıyla mücadele edecek olan Güney Kore’nin kadrosu açıklandı. 

Bugün duyurulan kadro şöyle şekillendi:

  • Üst koridor: Kiin
  • Orman: Score
  • Orman: Peanut
  • Orta koridor: Faker
  • Nişancı: Ruler
  • Destek: CoreJJ

Takımda koç olarak ise Choi “Edgar” Woo-beom yer alacak. Uluslararası komitenin kadro üzerinde çokça çalıştığını, son olarak bu altı oyuncu üzerinde karar kıldığını belirtelim.

Kiin’in üst koridor oyuncuları arasında direkt olarak tercih edildiği belirtiliyor. Çaylak olmasına rağmen stabil bir koridor safhasına sahip olan oyuncunun şampiyon havuzu da oldukça geniş. Ormanda 2018 Bahar Mevsimi’nin en iyileri Score ile Peanut tercih edildi. Orta koridorda ise League of Legends sahnesinin efsanevi ismi Faker yer alıyor. Peanut ile Faker’ın daha önce beraber oynadığını ve sinerji problemi yaşadığını görmüştük. Asya Oyunları’nda Score’un aktif olarak tercih edildiğini görmek bizleri şaşırtmayacaktır.

Alt koridor için ise komitenin birçok seçeneği değerlendirdiğini, oyuncuları tercih ederken ikili halinde davet edildiği de Inven’in haberinde yer alıyor. Buna göre Ruler ve CoreJJ komitenin son tercihi oldu.

2018 Asya Oyunları’nın ilk roundu Çin’de düzenlenecek. League of Legends’ta Doğu Asya için üç slot olacak. Güneydoğu Asya, Güney Asya, Merkez Asya ve Batı Asya için birer slot yer alıyor. Endonezya ev sahibi olduğu için doğrudan bir slotun sahibi oldu. Tüm bunlar gerçekleşirken turnuvanın tarihi de LCK ile LPL’i doğrudan etkileyecek. 2018 Yaz Mevsimi fikstürleri henüz açıklanmadı.

1 Yorum

“Güney Kore’nin 2018 Asya Oyunları League of Legends kadrosu belli oldu” için bir cevap

  1. uğur dedi ki:

    Bence kadro çok iyi olmuş ruler,core jj ve faker bu sene çok iyi geçirmediler ama takım olarak kötülerdi.peanut yerine kesinlikle score oynamalı zaten. bence gayet stabil ve iyi bir kadro kurulmuş ama koreden kim gelirse gelsin çini yenebileceğini düşünmüyorum bu arada tayvanında kadrosu kore kadar sağlam olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.