Haber

HyperX, Red Bull’a sponsor oldu

HyperX

Oyuncu ekipmanı firması HyperX, espor organizasyonları düzenleyen enerji içeceği markası Red Bull’a sponsor oldu.

Esporla ilgilenen yatırımcıların gün geçtikçe arttığını görüyoruz. Sektörün içindeki firmalar da ağlarını büyüterek daha fazla kitleye ulaşmayı hedefliyor. Dünyaca ünlü markaların espor takımlarına sponsor olmaları artık normal karşılanıyor. Sektörde yer edinmek isteyen iki markanın birbiriyle anlaşması ise nadir görünün bir olay. Oyuncu ekipmanı firması HyperX, sektöre geçtiğimiz yıllarda girip önemli yerlere gelen dünyaca ünlü enerji içeceği markası Red Bull’un düzenleyeceği turnuvalara sponsor oldu.

Bilgisayar parçaları üreten Kingston’ın oyuncu departmanı olarak adlandırabileceğimiz HyperX bu zamana kadar birçok espor takımına sponsor oldu. Klavye, mouse, kulaklık ve mousepad gibi ürünleriyle dünyada nam salmış olan firma daha önce Team Liquid, TSM, LGD Gaming, Cloud9, Echo Fox, Kingzone Dragon X ve NAVI gibi önemli organizasyonlarla anlaşma yaptı. Red Bull’la yapılan anlaşmanın ardından HyperX sektördeki ağını genişletmiş oldu.

Red Bull, espora girdiği günden itibaren sürekli olarak büyümeye devam etti. Takım ve oyuncu sponsorluklarıyla başlayan macera kendi turnuvalarına düzenlemeye kadar uzandı. Şu anda bir çok oyuncu ve takıma sponsor olan Red Bull aynı zamanda kendi adını verdiği düzenliyor ve aynı zamanda Red Bull Esports Sphere isimli bir arenaya sahip. Yapılan anlaşmaya göre HyperX, Red Bull turnuvalarına ve espor sahnesine oyuncu ekipmanı sağlayacak. Anlaşmanın maddi boyutu ise açıklanmadı.

Bu birliktelik ilk olarak Chicago’da düzenelenecek olan Halo 3 turnuvasıyla başlayacak. Bakalım ileride nasıl anlaşmalar göreceğiz?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.