Haber

Marvel, ‘MOBA’ oldu ve Captain America ‘vadi’ye indi

Marvel Sinematik Evreni, ‘MOBA‘ oldu. Captain America ise mecburen ‘vadi’ye inmek zorunda kaldı.

Dünyaca ünlü Marvel, MOBA oldu

Marvel, Çinli mobil oyun geliştiricisi NetEase Games ile işbirliği yaptı, ve ortaya Super War çıktı. Oyun en sevdiğiniz kahramanları ve kötü adamları telefonunuzda 5v5’lik bir savaşa çıkarmanıza izin veriyor. Şu an itibarıyla  oyun ücretsiz bir şekilde oynanabiliyor, lakin belirli ülkelerde. Oyun şu an Tayland, Filipinler, Hindistan, Endonezya ve Malezya gibi ülkelerde kapalı beta durumunda.

Wakanda’nın yüksek teknolojili ormanlarında yer alan Super War, diğer mobil MOBA’lara çarpıcı şekilde benzer görünüyor ancak Marvel, piyasa sürdükleri oyunun diğer MOBA’lardan farklı olarak daha dengeli  bir oyun olduğunu iddia ediyor.

Karakterlerin oyun içi yetenekleri de Marvel’in orijinal tasarımına uyacak şekilde ayarlandı. Örneğin, Deadpool yakın dövüşleri kapatıp silahlarını tıpkı çizgi romandaki gibi kullanabiliyor. Çok görünmese de, bu karakterlerin resmi ve gerçek bir uyarlamasını oynadığınızı hissetme hissi uyandırıyor. Bu orijinallik hissi, Super War’ı diğer mobil MOBA’ların üzerine çıkarabilecek belirleyici faktör olabilir.

Şimdilik, Super War için resmi bir çıkış tarihi henüz açıklanmadı, ancak kapalı beta çalışmasından sonra daha fazla ayrıntı ortaya çıkacak.

DC Comics de kendine özgü bir MOBA oyunu çıkarır mı?

Bilindiği üzere, Marvel’in ezeli düşmanı ve ebedi dostu DC ile oldukça büyük ve ‘tatlı’ bir rekabet içerisinde. Acaba Captain America’yı ‘vadi’de gördüğümüz gibi, Batman’i, Joker’i, Superman’i ve daha birçok DC karakterini de ‘vadi’de görebilir miyiz? Buna bir cevap vermek zor, ama şu da kesin, DC, Marvel’in altında kalmaz.

5 Yorum

5 Comments

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.