Haber

MVP PK oyuncuları maaşları için mahkemeye gidecek

MVP.PK

Güney Koreli MVP PK takımının eski oyuncuları, ödemelerin gecikmesi nedeniyle yasal yollara başvurmaya hazırlanıyor.

Dot Esports’a konuşan MVP.PK oyuncuları ödemelerin hala yapılmaması nedeniyle mahkemeye başvurmaya hazırlandıklarını söyledi. MVP.PK sözcüsü de ödemelerin yapılamadığını doğruladı. Şu anda ödeme sürecine girildiğini ve oyuncular için en iyisini yapmaya çalıştıklarını söyledi. Sözcü, “ Oyuncuları memnun etmek için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

MVP PK için oynayan eski bir CS:GO oyuncusu,30 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında yarıştıkları IEM Sydney ve 2 Temmuz-7 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen ESL One Cologne turnuvalarından kaynaklı ödemeleri hala alamadıklarını söyledi. Dünyanın en iyilerine karşı mücadele ettikleri bu turnuvaların ikisini de 12-16 aralığında bitiren MVP.PK 10.000 dolarlık bir ödül kazanmıştı. Takımın iki oyuncusu maaşlarının ertelendiğini, bir oyuncusu da son maaş çekini almak için üç ay beklediğini söyledi.

Ödeme sorunları yalnızca CS:GO takımının yaşadığı bir sorun değil. Organizasyona bağlı olarak yarışan League of Legends, Honor of Kings ve PUBG takımları da kulübe dava açmaya hazırlanıyor. Takımın Apex Legends’tan sorumlu eski genel müdürü Choi Seok-won, organizasyonun iletişiminin çok kötü olduğunu ve ödemeler için oyuncuların aylarca beklediğini söyledi.

Bu konu hakkında konuşan eski bir oyuncu MVP.PK kulübünden alacaklarının çok fazla olduğunu söyledi ancak bir rakam belirtmedi. Sözleşmesinde dil şartının bulunmadığını bu nedenle ödemeler ve ödül paraları konusunda sıkıntılar yaşandığını aktardı. Bu durum espor sözleşmelerinde sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Organizasyonlar yasal sorunlardan kaçmak adına bu yollara başvururlar. Bakalım oyuncular hak ettikleri ödemeleri bu yolla alabilecek mi, bunu hep birlikte göreceğiz.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.