Haber

Red Bull M.E.O. şampiyonu Blaze Esports oldu

İstanbul Boğazı’nda gerçekleşen Türkiye Finali’nin ardından Red Bull M.E.O. şampiyonu, Blaze Esports oldu.

Red Bull M.E.O.’nun 3. sezonunda, PUBG MOBILE Türkiye şampiyonu belli oldu. 4 çevrim içi ve İstanbul Boğazı’nın ortasında bir feribotta gerçekleştirilen eleme sonunda 15 takım, ülkemizi Dünya Finali’nde temsil etmek için mücadele etti. 5 Temmuz günü çevrim içi olarak gerçekleştirilen  Türkiye Finali’ni kazanan takım ise Blaze Esports oldu.

Red Bull M.E.O, PUBG MOBILE’da dünyanın en iyisini bulma yolunda sona bir adım daha yaklaştı. 4 çevrim içi ve İstanbul Boğazı’nın ortasında bir feribotta gerçekleştirilen eleme sonunda Türkiye finaline katılmaya hak kazanan 15 takım, 5 Temmuz tarihindeki büyük finalde kıyasıya mücadele etti. Ünlü yayıncılar Rozetmen ve Vicrains’in sunumlarıyla canlı yayınlanan büyük finali kazanan Blaze Esports, 2021 yılının ilk çeyreğinde düzenlenecek ve 20 ülkenin katılacağı Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

Borusan Otomotiv/BMW ve HyperX’in destekleriyle gerçekleştirilen Red Bull M.E.O’nun 3. sezon Türkiye elemelerinde bir ilke de imza atıldı. Türkiye’nin ilk sosyal mesafe kurallarına uygun espor etkinliği gerçekleştirildi. Tam 64 kişi kendi arabaları ile İstanbul Boğazı’nda, finale yükselecek son 3 takımı ve en iyi yakayı belirlemek için toplandı. Son elemenin gerçekleştirildiği feribot, Anadolu yakası takımını Harem İskelesi’nden, Avrupa yakası takımını ise Sirkeci İskelesi’nden aldı. Yolculuk sırasında 3 harita üzerinden elemelerin gerçekleştirildiği etkinlikte Avrupa yakası, Anadolu yakasına üstünlük sağladı. Böylece İstanbul’un en iyi yakası unvanını kazandı. Avrupa yakasını zafer taşıyan takım ise Futbolist oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.