Hearthstone

Hearthstone’da Galakrond Shaman dominasyonu engellenemiyor

PlayHearthstone.com

Dragon yılının 3. ve son genişleme paketi olan Descent of Dragons, 10 Aralık’ta oynanabilir olmuş ve o günden itibaren Galakrond Shaman destesi adeta metayı kırmıştı.

Bugüne kadar başka hiçbir destede görülmemiş bir galibiyet yüzdesi yakalayan Galakrond Shaman, neredeyse metadaki bütün destelere karşı en az %60 galibiyet yüzdesi alarak tahammül sınırlarını aştı.

Durum o kadar vahim bir hal aldı ki; Blizzard, bugüne dek hiç başvurmadığı bir  yola başvurarak sadece bir hafta içinde bir dengeleme güncellemesi yapmak zorunda kaldı. Genişleme paketinin çıkmasından sadece 9 gün sonra gelen dengelemelerde, bu destenin önemli 4 kartı dengelendi.

  • Mogu Fleshshaper’ın manası 7’den 9’a çıkarıldı,
  • Sludge Slurper’ın atağı 2’den 1’e düşürüldü
  • Corrupt Elementalist’in manası 5’ten 6’ya çıkarıldı,
  • Faceless Corruptor’ın atağı ise 5’ten 4’e düşürüldü.

Ancak görünen o ki; Blizzard’ın acil eylem planı da Galakrond Shaman’ı durduramadı. Galibiyet yüzdesinde bir miktar düşüş olsa da deste hala Tier S ve hala metayı tek başına domine etmekte.

Bakalım Galakrond Shaman, adını Combo Druid ve Pirate Warrior gibi “Hearthstone tarihinde adı iyi anılmayan desteler” listesine ekleyebilecek kadar metayı kırabilecek mi?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.