League of Legends Liste

Worlds 2016’nın en iyi 10 anı

League of Legends’ın en önemli organizasyonu olan Dünya Şampiyonası’nı bu yıl da SK Telecom T1 kazandı ve gelenek değişmemiş oldu. Beşinci maça giden final serisine kadar temponun bir an olsun azalmadığı turnuva birbirinden heyecanlı anlara sahne oldu. Biz de Worlds 2016’dan aklımızda kalan en iyi anları seçmeye çalıştık. 

1- Smeb’in Kennen oyunu

Grup aşamasında EU LCS temsilcisi G2 ile karşı karşıya gelen ROX Tigers’ın başarılı üst koridor oyuncusu Smeb’in, orta koridorda çıkan ve kazananın maçı alacağı takım savaşında mükemmel bir zamanlamayla açtığı Kennen ultisi resmen tüm G2 üyelerini eritti ve böylece ROX karşılaşmadan galibiyetle ayrılan taraf oldu. Uzun süre hafızalardan çıkmayacak bu oyunun başrol oyuncusu Smeb, bize dünyanın en iyi LoL oyuncularından biri olduğunu tekrar kanıtlamış oldu.
rox-tigers-g2-esports-worlds-2016-smeb-insane-kennen-guzel-ultisi_9513533-3490_1280x720

2- Albus Nox Luna fırtınası

IWCQ’dan Worlds’e katılma hakkı kazanan iki takımdan biri olan Rus temsilcisi Albus Nox Luna’nın göstermiş olduğu performans gerçekten  takdire şayandı. Grup aşamasında fırtına gibi esen ekip, G2, CLG ve ROX’un arasından sıyrılıp çeyrek finallere yükselmeyi başardı ve tarih yazdı. G2 maçında Elise oynayan Stejos’un, Ryze oynayan Perkz’ten kaçışı ise unutulmaz anlar arasına girdi.
695f26c89a8a09946ce6da68d9fe657c-7bd9c56c6911324ab07a3e5ed665206f

3- Miss Fortune Destek

İlk olarak ROX Tigers ve SKT arasında oynanan yarı final serisinde Gorilla’nın ellerinde gördüğümüz destek Miss Fortune, oyuna olan etkisiyle hafızalara kazındı. Bu taktiğiyle SKT karşısında iki maç kazanmayı başaran ROX, finale çıkmayı başaramasa da, izleyenlere büyük heyecan yaşatmış oldu.
MissFortune_8

4- Pray’in Ashe ultisi

Destek Miss Fortune’dan bahsedip, onun bu denli öne çıkmasında etkili olan Pray’in Ashe oyunlarını göz ardı etmek olmaz. SKT ile oynadıkları yarı final serisinde mükemmel Ashe ultileri atan başarılı nişancının, mavi takım üst koridor inhibitöründen, kırmızı takım alt koridor ikinci kulesi yakınlarında Işınlan büyüsünü kullanan SKT Duke’u  ultisiyle durdurması ve maçı bitirmesi, serinin olduğu kadar Dünya Şampiyonası’nın da en önemli anlarından biriydi.
ekran-alintisi

5- Ambition’ın finalde Kadim Ejder’i çalması

Finale çıkmayı başaran SSG, ilk iki maçta SKT’ye boyun eğdi ve üçüncü maçta da işler pek yolunda gitmiyordu. Bir şekilde oyuna tutunmayı başaran Kore temsilcisi, mücadelenin 67. dakikasında Kadim Ejder’e başlayan SKT’yi durduramazsa serinin sona ermesine engel olamayacaktı. Ancak başarılı ormancı Ambition, Lee Sin ile Kadim Ejder’i çalmayı başardı ve oyunu kazanan SSG final mücadelesine tutunmuş oldu.
ekran-alintisi

6- Impact’in Rumble oyunu

Grup aşamasında iMay ile karşılaşan Cloud9’ın başarılı üst koridor oyuncusu Impact, ormancı baskını sonrası Rumble ile güzel bir oyun yaparak ikide iki almayı başardı ve bir anda koridorda çok öne geçerek maçın kazanılmasında büyük rol olynadı.
maxresdefault

7- Yetmiş dakikalık C9-FW mücadelesi ve Meteos’un Lee Sin ultisi

B grubunda SKT, iMay ve Flash Wolves ile eşleşen Cloud9’ın gruptan çıkabilmesi için Flash Wolves’a karşı galip gelmesi gerekiyordu. Dünya Şampiyonası’nın en çekişmeli maçlarından biri olan mücadele 70 dakika sürdü ve Cloud9, Lee Sin oynayan başarılı ormancısı Meteous’un F.Wolves’un orta koridorunu, ultisiyle takım arkadaşlarının arasına göndermesi sayesinde maçtan zaferle ayrılan taraf oldu.
re

8- Albis’in Karma ile H2K’e karşı Baron’u çalması

C gurubunda AHQ ile karşılaşan H2K takım savaşından üstün çıkmayı başardı ve hemen barona yöneldi. Ancak ormancısı olmadan Baron’a başlayan H2K büyük bir hata yaparak rakip destek oyunusu Albis’in Karma ile Baron’u çalmasına engel olamadı.
sdf

9- SKT Duke’un Gnar oyunu

Çeyrek finallerde RNG ile eşleşen SKT rakibini 3-1 ile geçmeyi başardı ve yarı finallere yükseldi. Serinin en çok hatırlanan anlarından biri de Gnar oynayan ve can barı yüzde yirmilerde olan Duke’un, Lee Sin oynayan tam canlı Mlxg’yi öldürmesi oldu. Başarılı ormancı bu kötü anıyı muhtemelen ömrünün sonuna kadar hatırlayacak.
sdff

10- Crown’ın finalde birebir mücadelede Faker’ı öldürmesi

Samsung Galaxy’nin başarılı orta koridor oyuncusu Crown’ın, dünyanın bir numarası Faker’a karşı finalde nasıl bir performans göstereceği merak konusuydu. İlk maçta Orianna alan Faker’a karşı Viktor tercihi yapan Crown, birebirde rakibini alt etmeyi başardı ve seriye mükemmel bir başlangıç yapmış oldu.
123


2016 Dünya Şampiyonası’ndan seçtiğimiz en iyiler bu şekilde. Liste tabii ki daha da uzayabilirdi ve buraya başka oyunlar da eklenebilirdi ancak biz en iyi 10 anı listelemek istedik. Siz de unutamadığınız oyunları bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir