League of Legends League of Legends Haberleri

100 Thieves, LCS’de playofflara kalamadı

LCS’de son haftaya girilirken 100 Thieves playofflara kalamayacağı kesinleşen ilk takım oldu.

Sezon öncesi ligin en iddialı kadrolarından birini kuran 100 Thieves lige üç mağlubiyetle başladı. Bireysel olarak adeta dökülen ekip takım oyunu konusunda da sınıfta kaldı. Takım lig başında aldığı üç mağlubiyetin ardından oynadığı üç maçını kazansa da istikrarlı bir şekilde yoluna devam edemedi. Sırasıyla Golden Guardians, Clutch Gaming ve CLG’yi mağlup eden 100 Thieves o sıralar takım uyumunu oturtmuş gibi gözükse de  sezonun geri kalanında sadece bir galibiyet daha alabildi.

Transfer döneminde yaptığı transferlerle şampiyonluk adayı gibi gözüken kadroda tek eksik takım performansı değildi. Koç Pr0lly Twitter üstünden yaptığı açıklamada takımın kötü oyununun kendi suçu olduğunu belirtti. Takımın koçu olarak sorumluluğu üstlenen isim Yaz Mevsimi için çalışacaklarını belirtti.

Üst koridorda Ssumday ve alt koridordaki Bang-Aphromoo ikilisinin bireysel performanslarının düşük olması da takımın kötü gidişatında büyük rol oynadı. Kendi potansiyellerinin altında performans sergilemeleri belki de takımın beklentileri karşılayamamasının en büyük nedenlerinden biri. Takımın orta koridor ve orman ikilisinden büyük oyunlar yapmaları beklenmiyordu. Maçları kazanma koşulları üst ve alt koridor olan 100 Thieves’in bu bölgelerden beklenen verimi alamaması dengeleri ciddi anlamda bozdu diyebiliriz.

NBA ekiplerinden Cleveland Cavaliers’ın takımı olan 100 Thieves’in önümüzdeki mevsim kadroda nasıl kararlar alacağı henüz belli değil. Takımın finansal yönden bir sorunu bulunmadığı için kadroya eklemeler yapabileceği de ihtimaller dahilinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir