League of Legends League of Legends Haberleri

100 Thieves “Next” Projesini duyurdu

LCS temsilcisi 100 Thieves “Next” adını verdiği projesini Twitter hesabından duyurdu. “100T Next” adıyla yeni bir League of Legends takımı oluşturuldu.

Kuzey Amerika Ligi’ne (LCS) daha fazla genç sporcu yetiştirmek amacıyla kurulan takım, ligdeki genç oyuncu eksikliğine ve amatör oyuncuları lige hazırlama konusunda öncülük edecek.

Yerinde Sayan LCS

LCS sürekli olarak kendi çaylaklarını yetiştiremeyen ve diğer bölgelerden genç oyuncu transfer eden bir lig olarak eleştirilmekte. Kuzey Amerika takımlarının bir çoğunun uluslararası turnuvalardaki başarısızlıkları, son dönemde bu konunun tartışılmasını doğurmuştur. Kuzey Amerika senelerdir farklı bölgelerden gelen genç oyuncuların kendini gösterip, yıldızını parlattığı bir bölge olsa da Amerikalı oyuncular için bu şans hiç doğmamıştır. Broken Blade (Türkiye), Ruin (Kore), Power of Evil (Almanya) örneklerinde olduğu gibi Amerika asıllı olmayan bir çok yabancı oyuncu LCS’de başarılı ve kalıcı olabilmişlerdir. Yine bu sezon Closer (Türkiye) ve Eika (Fransa) gibi oyuncular LCS takımlarına dahil olarak ligdeki yabancı çaylak durumunu sürdürmüşlerdir.

100X

100 Thieves yaptığı açıklamada bu durumdan memnuniyetsizliği dile getirip kendi amatör takımını 100X’i kurdu. 100X yaş ortalaması 17 olan 5 çaylak oyuncudan oluşuyor.

Milan “Tenacity” Oleksij (Üst Koridor)

Shane “Kenv” Espinoza (Orman)

“Copy” (Orta Koridor)

Osama “Auto” Alkhalaileh (Nişancı)

Philippe “Poome” Lavoie-Giguere (Destek)

Takım bu sene 16 takımlı 4 gruptan oluşan, amatör takımların ve kolej takımlarının bulunduğu “The Upsurge Premier League’de (UPL)” mücadele edecek. 100 Thieves X takımının en önemli amaçlarından biri  LCS takımlarına yetiştirilmek üzere genç ve profesyonel oyuncular yetiştirmek olacak.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir