League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Meta: Arakçı Ezreal

Yenilenen ve değişen rünlerin en popüler olanlarından birisi Arakçı. Belirli şampiyonlarda fazlasıyla OP olan bu rün, Sona ve Illaoi’ye nazaran bir şampiyonu çok daha fazla öne çıkardı: Arakçı Ezreal. 

Yeni rünlerin hali hazırda oyunun tüm dengesini değiştireceği tahmin ediliyordu. Fakat uzun bir süredir nişancı metasında olmayan Ezreal’in yeni rünlerle %57 kazanma oranına çıkması belki de en tahmin edilemeyen şeylerden birisiydi. Peki Arakçı Ezreal hangi rünlerle oynanıyor? Neden bu kadar etkili? Öncelikle gelin rüne bir bakalım:

Arakçı: Bir yetenek kullandıktan sonra bir şampiyona yönelik ilk saldırın ilave altın kazandırır. Ayrıca tek kullanımlık eşya kazandırma ihtimali de bulunur.

Saldırının ilave altın kazandırması iyi hoş, fakat tek kullanımlık eşya kazandırma ihtimali, Arakçı’yı OP yapan şey. Sona kullanım açısından mantıklı olan şampiyonlardan olsa da Illaoi’nin durumu biraz özel. Görünüşe göre rakibinden çaldığı ruha yaptığı her saldırı, Arakçı’yı tetikliyor. Ründen en çok faydalanan şampiyon kuşkusuz Ezreal. Kullandığı dizilim şu şekilde:

Ezreal’in uzun bir süre metadan düşmesinin en büyük nedeni çok yavaş güç patlaması noktasına ulaşmasıydı. Ayrıca Tanrıçanın Gözyaşları’nın ufacık bir iyileştirme alması, Ezreal’in Muramana’ya daha hızlı ulaşmasını da sağlıyor. Arakçı ise şampiyonun eşya satın almasını daha da kolaylaştırıyor. Rün ile çalınan altın torbalarının yanı sıra düşen iksirler ise koridorda şampiyonun statlarını arttırıyor ve hakimiyeti sağlamaya yardımcı oluyor. Ezreal’in en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden birisi olan mana potunun da Arakçı aracılığıyla düştüğünü ekleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir