League of Legends League of Legends Haberleri

Afreeca Freecs, Marin dışında tüm oyuncularıyla sözleşme yeniledi

Mevcut kadrosunu kurduğu 2017’den bu yana LCK’de playoff kaçırmayan ancak Worlds’e gitme şansını da hiç elde edemeyen Afreeca Freecs, üst koridoru Marin ve takımın koçu Cho Kye-hyun dışında tüm oyuncularıyla sözleşme yeniledi.

Nispeten başarılı bir sezon geçirmesi nedeniyle büyük değişiklikler beklemediğimiz Afreeca Freecs; Spirit, KurO, Mowgli, Kramer ve TusiN’i gelecek planlarında tuttu. Yaz sezonunda playoffları SKT’ye yenilen ve Regionals’ta da Samsung Galaxy’e mağlup olan ekip ligi beşinci tamamlamıştı, benzer şekilde ilkbahar sezonunda da beşinci olmuştu.

Eski SKT üst koridoru Marin’in performans düşüşü ise bu senede de devam etti ve oyuncu bir kez daha free agent oldu. SKT’nin bir süredir üst koridoruna takviye yapmak istediğini, geçmiş günlerde Impact’e teklif yolladığını ve bu tekliften sonuçsuz döndüğünü belirtmiştik. Bu son gelişmeyle beraber Marin belki de SKT için bir seçenek haline gelebilir. Zira oyuncunun geçmişte SKT’yle Dünya Şampiyonluğu kazanmışlığı var ve eski günlerine dönmeyi başarabilirse takımın ihtiyacını karşılayabilir.

Çok sayıda kadro değişikliğinin bir anda gerçekleştiği bu transfer döneminde gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir