Altay Espor League of Legends 2.Lig | League of Legends Röportaj

Röportaj | Altay Espor, League Of Legends Türkiye 2.Ligi’nden neden çekildi?

📌 League of Legends Türkiye 2. Ligi maçları devam ederken, Altay Espor akşam saatlerinde resmi hesabından League of Legends Türkiye 2. Ligi’nden çekildiklerini duyurdu. Altay, 1 galibiyet 3 mağlubiyet ile ligde 8.sırada bulunuyordu.

🗨️ “League of Legends takımımız ile karşılıklı anlaşmazlıklar sonucu yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Böylece kulübümüz bu sezon League of Legends Türkiye 2. Lig’inde mücadele etmeyecektir.”


Bu gelişme sonrası 5mid olarak Altay Espor’un takım koçu Altan Yağlı’ya ulaştık ve sorularımızı ilettik:

– Altay Espor sezon başında, 2. ligin iddialı takımlarından biri olarak görünüyordu? İlk karşılaşmalar sizin için nasıl geçti,
İstediğiniz sonuçların gelmemesini neye bağlıyorsunuz?

Jueben: Altay Espor bünyesinde yaptığımız ani lige katılım ile birlikte kapalı elemedeki kadromuzdan başka bir kadroyla birleşerek sezona başladık. Bu süreçte takımla uyumumuzu yakalamak için çokça vaktimiz yoktu. Buna rağmen çok yakın karşılaşmalar geçirdik. Birkaç takım içi iletişim problemini geride bırakamadığımız için sezon başında zorlu bir süreç geçirdik.

– Altay Espor bugün “League of Legends takımımız ile karşılıklı anlaşmazlıklar sonucu yollarımızı ayırmış bulunmaktayız.” açıklaması yaptı. Konuyla ilgili biraz daha ayrıntı verebilir misiniz? Altay Espor bir daha League of Legends sahnesinde yer almayacak mı?

Jueben: Tabiiki de Altay Espor olarak gelecek sezonlarda League of Legends sahnesinde yer almayı düşünüyoruz, bunun için çalışmalara şimdiden başladık.

– Eğer mümkünse, anlaşmazlıklar hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz? Konu maddi şeyler miydi, yoksa iletişimsizlik vb sorunlar mıydı?

Jueben: Birlikteliğin sona ermesi konusuna gelecek olursak da çok ayrıntıya girmenin etik olmayacağını düşünüyoruz. Sadece sorunların iletişim kopukluğundan kaynaklı oluştuğunu söyleyebilirim.

Altan ‘Jueben’ Yağlı olarak kariyerinize nasıl devam etmeyi düşünüyorsunuz? Sizi aynı kadro ile mi izleyeceğiz yoksa farklı adımlar atma planlarınız var mı?

Jueben: Şimdilik önümüzdeki fırsatları değerlendireceğim. Hayatın neler getirdiğine bakacağım, aynı zamanda Altay Espor ile sözleşmem devam etmekte, bu süre zarfında Altay Espor ile birlikteliğim devam edecektir.

Altay Espor Resmi Forma #BüyükAltay
Altay Espor Resmi Forma #BüyükAltay

 


Türkiye 2.Ligi’nde 2.Hafta Tamamlandı! 2.Hafta Sonuçları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir