League of Legends League of Legends Haberleri

Amazing, Schalke’den ayrıldı

Schalke 04 Akademi’de oyuncu gelişim sorumlusu olan Amazing, oyunculuğa geri dönmek istediği için takımdaki görevinden ayrıldı.

Tecrübesi ve oyun bilgisiyle bölgenin en iyi ormancılarından olan Amazing, mevsim başında profesyonel oyunculuğa ara vermişti. Sözleşmesi bulunan Schalke 04’ten ayrılmayan ormancı organizasyonun akademi takımında oyuncu gelişim sorumlusu görevini üstlendi. Almanya 2. Ligi’nde başarılı bir sezon ortaya koyan takım elemeleri de geçerek gelecek sezon 1. Lig’e katılmaya hak kazandı. Amazing’in rolü başarıda büyük rol oynadı.

Amazing, Schalke’ye gelmeden önce Mysterious Monkeys formasıyla perk parlak olmayan günler geçirdi. Tecrübeli ormancı takımıyla çıktığı 13 maçtan sadece 2 galibiyet çıkarabildi. Tabii bu dönemde Amazing çok kötü bir performans sergilemiyordu. Takım kimyası istenilen düzeye çıkamayınca başarı da gelmedi. Ardından EU LCS’ten düşmemek için eleme oynayan ekip burada da NIP’e kaybetti. Organizasyon ligden düşünce Amazing serbest oyuncu konumuna geçti.

Riot Games ile anlaşan oyuncu burada analist olarak bir süre görev aldı. Amazing’in bu görevi çok uzun sürmedi ve son takımı Schalke ile anlaşan oyuncu başarılı bir mevsim geçirdi. Takım normal sezonu üçüncü sırada bitirdi ve playofflarda finale kadar çıktı. Schalke 04 finalde Fnatic’e kaybetse de Amazing performansıyla övgü topladı.

Amazing’in gelecek mevsim LEC kalibresinde bir takımda oynamasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Oyunu teknik yönden çok iyi bilen oyuncu rakip ormancılara karşı kolayca üstün gelebiliyor. Bu da çoğu takımın isteyeceği bir oyun stili. Bakalım tecrübeli ormancı ilerleyen günlerde nasıl bir rota izleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir