League of Legends

Avrupa ligi LEC, koronavirüs nedeniyle durduruldu

Bugün yapılan açıklamayla mevsimin devamının seyircisiz oynatılacağı duyurulan LEC, yetkililer tarafından gelen yeni bir açıklamayla oynatılmayacağı duyuruldu.

Riot Games yeni çıkan koronavirüsü sebebiyle, LEC ve LCS’in topluluk güvenliği açısından bu liglerin taraftarsız oynatılacağını açıklamaıştı. Şu ana kadar COVID-19 test sonuçlarından olumlu sonucu çıkan bir çalışanı olmayan Riot, son bir güncellemeyle LEC ekibindeki bir kişinin virüs kapmış olabileceği riskinden dolayı ligi durdurma kararı aldıklarını açıkladı.

Çok hızlı bir şekilde etrafa yayılmasıyla bilinen virüse karşı şirketin böyle bir önlem alması oldukça önemli. Açıklamada virüs şüphesi taşıyan kişinin karantina altına alındığı ve ekipte direkt olarak kimsenin virüs kapmadığı sadece şüpheli birinin olduğu söylendi.

Ligde bu hafta oldukça önemli maçlar vardı. Özellikle Excel Esports’un G2 Esports ve Fnatic takımlarına karşı oynayacağı maçlar ligin play-off aşaması için oldukça önemli maçlardı. Bu maçlar ne yazık ki belirsiz bir zamana kadar ertelenmiş oldu.

Çin’de ortaya çıkmasından sonra tüm dünyaya yayılan COVID-19, bir sürü etkinliği etkiledi. Bu etkinliklerin içerisinde espor etkinlikleri, spor müsabakaları ve E3 gibi bir sürü etkinlik vardı. Bu etkinliklerin çoğu da ya ertelendi, ya tamamen iptal oldu ya da katılan sayısı olabilecek en az seviyeye düşürülmeye çalışıldı. Her ne kadar bu haberler bizler için oldukça üzücü olsa da virüsün yayılmasının engellenmesi ve ölümlerin önüne geçilmesi açısından oldukça önemli. Umarız virüs en kısa sürede kontrol altına alınır ve dünya genelindeki panik hali sona erer.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.