League of Legends League of Legends Haberleri

Baron ve Kadim Ejderha’ya çok önemli güçlendirmeler geliyor

PBE sunucusuna getirilen oldukça önemli Baron ve Kadim Ejderha değişiklikleri, gelecek dönemde League of Legends’ta büyük değişilikler yaratmaya gebe gibi duruyor.

Riot Games çalışanlarından Aether, dün akşam Twitter hesabı üzerinden önemli bir haber paylaştı. Oyunun iki önemli güçlendirmesi Baron ve Kadim Ejdera’ya önemli değişiklikler getirileceğini duyuran oynanış uzmanı, tweet’inde bu yeniliklerin PBE’ye eklendiğini de belirtti. Daha önce çıkış anında 25 saldırı ve yetenek gücü sağlayan Baron güçlendirmesi, artık sahip olan takıma 24 saldırı gücü ve 40 yetenek gücü verecek. Nashor’un 27:30’dan sonra kesilmesi durumunda sağladığı 40 saldırı ve yetenek gücü miktarı ise 48 saldırı gücü ve 80 yetenek gücüne yükseltilecek. Öte yandan çok önemli bir güçlendirme de Baron’lu kuşatma minyonuna geldi. Kulelere karşı %100 hasar artışı kazanan minyon bundan böyle takımına kulelerde %300 daha fazla hasar sağlayacak. Son olarak arkadaki büyücü minyonların da şampiyonlardan %50 daha az hasar alacağını belirtelim.

Kadim Ejderha da oldukça önemli buff’lar aldı. Daha önce 10 dakikada bir çıkan güçlendirme bundan böyle ilk kesildiği andan sonra 8 dakikada bir vadideki yerini alacak. Ayrıca ilk kesilen Kadim Ejderha 150 saniye oyuncularda kalırken, sonrasında kesimlesi durumunda tam 300 saniye aktif kalacak. Yanma etkisine de önemli güçlendirmeler getirildi. Şampiyonlara karşı 45 gerçek hasar veren ilk Kadim Ejderha, daha öncesinde alınan her ejder için de ekstra +45 gerçek hasar sağlayacak. Daha sonrasında alınan güçlendirme ise rakibe 135 + daha önce kesilen her ejder ve ejderha başına 90 gerçek hasar verecek. Son olarak ilk kesilen Kadim Ejderha daha önce alınan ejderlerin sağladığı güçlendirmeyi %50 artırırken, sonrasında alınan Kadim’ler bu güçlendirme oranını %100’e çıkaracak.

espor yazarı, avukat

1 Comment

  • osman 14 Şubat 2018

    boyle bisey lazimdi. 60 dk’lik oyunlarda nerdeyse hicbir onemi kalmiyordu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir