League of Legends League of Legends Haberleri

BAUSuperMassive eSports, Koreli koç transfer etmeyi düşünüyor

Şampiyonluk Ligi’nin en başarılı ekiplerinden BAUSuperMassive eSports, 2018 Kış Mevsimi için koç pozisyonuna Koreli transfer etmeyi düşünüyor. Aldığımız bilgilere göre takım şu anda arayış içerisinde fakat henüz kesin olarak alınmış bir karar bulunmuyor.

2017 Yaz Mevsimi’nin BAUSuperMassive için bir nevi hayal kırıklığı ile tamamlandığını söylersek yanılmış olmayız. Takımın MSI 2017’de Gigabyte Marines’e kötü bir şekilde yenilmesinin ardından lige de sallantılı bir şekilde başlaması hayranları üzmüştü. Fakat takım karakteri ve yapılan destek transferi bu gidişata dur demişti. Ligin sonlarına doğru Rogu’nun gelmesiyle toparlanan ve TBF 2017’ye yükselen SUP, burada FB’ye 3-0 gibi ezici bir şekilde yenilmekten kurtulamadı.

Takımın kurulduğundan bu yana koç konusunda da sıkıntı yaşadığını belirtmek gerekiyor. Hatchy’nin gelişi SUP’u tamamıyla değiştirmiş, ardından gelen Exorant ise takım ile ligi domine etmesine rağmen SUP’u tek boyutlu oynatmasından ötürü MSI’da hayal kırıklığına uğramıştı. Yaz Mevsimi için takımın menajer konumundaki Lethillion koç pozisyonuna geçmişti. Herkes Lethi’ye ağır eleştiriler sunmasına rağmen koçun mevsim boyunca hiç de kötü bir iş çıkarmadığını belirtmek gerekiyor.

Görünüşe göre takım 2018 sezonu için farklı bir şeyler denemek istiyor. Aldığımız bilgilere göre Koreli koç transfer etmek isteyen takım, bunun gelişim için atılması gereken önemli bir adım olduğu kanaatinde.

Deneyimli bir Koreli koçun ülkemizde neler yapabileceği ise büyük bir soru işareti. Son olarak NA LCS’te oynayan Dignitas takımı Koreli bir koç getirmiş fakat hiçbir şekilde faydalanamamıştı. Koreli koçun efektif olması için bölgenin de altyapısının buna müsait olması gerekiyor. Bununla birlikte böyle bir transfer farklı riskler de taşıyor. Koç-oyuncu iletişimi son zamanlarda çok daha önem kazanmış durumda. Bununla birlikte organizasyonun Koreli koç konusunda başarılı olabilmesi için teknik kadroya bir mental koç da ataması gerekiyor.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere SUP henüz kararını vermiş değil. Alternatifleri değerlendiren takım Koreli koç transferinden dezavantajlarını avantajlarından fazla bulup vazgeçebilir. Riot Games’in koç transferi konusunda takımlara görece daha geniş bir hareket alanı sağlaması ise organizasyonu transfer dönemi açılmadan önce bu hamleyi yapmaya ittiği de gelen bilgiler arasında.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir