League of Legends

Beko, LEC ile sponsorluk anlaşması imzaladı

Esports Insider

Dünyaca ünlü Türk şirketi Beko, LEC’e sponsor oldu ve Avrupa espor arenasına giriş yaptı.

Koç Holding kuruluşu olan Beko, geçtiğimiz yıllarda özellikle basketbola yaptığı yatırımlarla dünya genelinde bir hayli tanınmıştı. Ev gereçleri üreten firma bu konuda ülkemizin en büyük oluşumlarından. Şirket 1955 yılında İstanbul’da kuruldu. Yurt dışında özellikle Almanya’da bilinen Beko’ya bağlı birçok şirket bulunuyor. Elektronik ev aletleri alanında dünyanın sayılı markalarından olan firma her geçen gün büyümeye ve adını duyurmaya devam ediyor.

Yapılan anlaşmada Beko, Riot Games’in ev gereçlerleri gibi ihtiyaçlarını karşılayacak. Sene sonuna kadar devam edecek bu anlaşmada şirket ürettiği çoğu ürünü LEC’nin ihtiyaçlarına göre sağlayacak. Bunun yanında bir de Beko geçtiğimiz sene başlattığı “Pro Gibi Ye” programına LEC’i de dahil etti. Riot Games ile ortak çalışacak şirket bu projesinde dünya genelinde sağlıklı beslenme alışkanlığını aşılıyor.

Beko daha önce basketbol takımlarıyla bu projeyi yürütmüştü. Espor alanında ise ilk kez böyle bir adım atıyor. Hem isim duyuruluyor hem de insanları bilinçlendirmek adına önemli bir adım atılıyor. Bir taşla iki kuş diyebiliriz.

Beko’nun bu adımının ilerleyen yıllarda sürüp sürmeyceğini zaman gösterecek. 1988 yılından bu yana geleneksel sporlarda şirketin ismini duyuyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Barcelona ile sponsorluk anlaşması bile imzalanmıştı. Hem yurt içi hem de yurt dışı çalışmalarını sürdüren firma bakalım espor alanında ülkemizde de girişimlerde bulunacak mı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.