League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: Beşiktaş’ın kadrosu belli oldu

Bir yıllık aranın ardından bu sezon espor sahnesine geri dönen ve Yükselme Ligi’nde mücadele edecek olan Beşiktaş’ın kadrosu belli oldu.

Espora giriş yapan ilk spor kulübü unvanını elinde bulunduran Beşiktaş, Team Turquality’nin yerini satın alarak sahneye geri dönüyor. Bu mevsim Yükselme Ligi’nde mücadele edecek olan ekip, Şampiyonluk Ligi’ne çıkma yolunda oldukça güçlü bir kadro kurmayı başardı. Üst koridora daha önce Dignitas, Giants Gaming ve Team Kinguin gibi takımlarda forma giymiş olan İsveçli Olof “Flaxxish” Medin’i tranfer eden Beşiktaş, orta koridora ise Türk esporunun tecrübeli ve başarılı isimlerinden LongB’yi getirdi. Ormanda ise Royal Bandits takımından tanıdığımız Türk oyuncu Kira yer alıyor.

Alt koridorda nişancı rolüne 17 yaşındaki İngiliz oyuncu Matt “Deádly” Smith’in getirildiğini görüyoruz. Daha önce dört ay boyunca Misfits takımında yedek nişancı pozisyonunda görev alan Deadly, gelecek vadeden bir oyuncu olarak ön plana çıkıyor. 2016’da ESL UK Premiership turnuvasında boy gösteren ve agresif oyun tarzıyla beğeni toplayan genç nişancı, özellikle Lucian ile oldukça iyi bir performans ortaya koymuştu. Destek rolünde ise karşımıza bir yıldız çıkıyor: Dumbledoge. Beşiktaş ve SuperMassive takımlarıyla çıktığı mücadelelerde potansiyelini gösteren, ardından kendisine “taşıyıcı destek” lakabı takılan oyuncu, bu sezon eski formasını geri alıyor diyebiliriz. Beşiktaş’ın bu sezon YL’de mücadele edecek kadrosu şu şekilde:

  • Üst Koridor: Flaxxish
  • Orman: Closer (eski ismi ile K1ra)
  • Orta Koridor: LongB
  • Nişancı: Deadly
  • Destek: Dumbledoge
espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir