League of Legends League of Legends Haberleri

Beşiktaş Esports, Women’s Esports League’de finale yükseldi

Yarı finalde Team Singularity’yi 2-1 ile geçen Beşiktaş Esports, Women’s Esports League finalinde S2V’nin rakibi oldu.

Beşiktaş Esports kadın League of Legends takımı bu sezon ilk kez düzenlenen Women’s Esports League’de rüzgar gibi esiyor. Dişi kartallar normal sezonda üçüncü sırayı alarak playofflara katılmaya hak kazandı. Playoff çeyrek finalinde Lazarus’u 2-0 ile geçen ekip yarı finalde ise Team Singularity’yi 2-1’lik skorla mağlup etti. Diğer yarı final mücadelesinde turnuvanın favorilerinden Out Of The Blue’yu 2-1 mağlup eden S2V finale yükseldi. KondZiSan’ın koçluğunda yoluna devam eden Beşiktaş kadın League of Legends takımının turnuvada şampiyon olma yolunda sadece bir engeli kaldı.

Beşiktaş Esports yurt dışındaki başarılarına bir yenisini eklemeye çok yakın. Takım normal sezonda gerisinde kaldığı Team Singularity’ye karşı harika bir performans sergiledi. Beşiktaş 3 maçın ardından rakibini gerisinde bıraktı. Nişancı Stratospanda seri genelinde kusursuza yakın bir performans sergiledi. Başarılı oyuncunun Neeko performansı Beşiktaş Esports adına serinin kazanılmasındaki kritik noktalardan biri oldu.

Women’s Esports League’de önemli ekipler bulunuyor. Airbus sponsorlu Out Of The Blue, Tiidal Gaming sponsorlu Lazarus ve niceleri. Beşiktaş ise turnuvada ülkemizi temsil eden tek ekip. Yabancı oyunculardan kurulu kadro bu alanda yurt dışında Beşiktaş ismini de başarıyla temsil ediyor.

S2V ve Beşiktaş arasında oynanacak final karşılaşması İsveç’te düzenlenecek. 1 Mayıs tarihinde oynanacak mücadele saat 20:00’da başlayacak. Mücadeleyi buradan izleyebilirsiniz. Temsilcimiz Beşiktaş’a, S2V karşısında başarılar diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir