League of Legends League of Legends Haberleri

Bursaspor Esports, VFŞL’de mücadele etmeyecek

Sefa Kuru’nun yaptığı açıklamaya göre Bursaspor ile yapılan iş ortaklığının sona ermesinden dolayı organizasyon yoluna 5 RONIN adıyla devam edecek.

Bursaspor ülkemizin önde gelen spor kulüpleri arasında yer alıyor. Özellikle futbolda şampiyon olmayı başaran 5 takımdan biri olan organizasyon son zamanlarda iyi günler geçirmese de spora yapılan yatırımla VFŞL’de mücadele etme hakkı kazanmıştı. Sefa Kuru önderliğinde kurulan takım 3 mevsimdir ligde mücadele ediyor. Yapılan açıklamaya göre yönetim ve Bursaspor arasında karşılıklı anlaşılarak yolların ayrıldığı belirtildi. Gelecek mevsim Bursa yerine 5 RONIN’i izleyeceğiz.

2018 Yaz Mevsimi’nde VFŞL’ye katılan organizasyon Ragner ve Hades gibi önemli yetenekleri ligimize kazandırdı. Türkinatör önderliğinde normal sezonu 6. bitiren ekip play-off’lara çeyrek finalde veda etti ve bir sonraki mevsim baştan aşağı yeni bir kadro kurdu. Olia, Viking, Zwyroo, Pilter, Auspex beşlisi iyi bir performans sergileyemedi ve sadece 1 galibiyet alabildi.

Geçtiğimiz mevsim ise Alive ve Japone gibi isimleri kadrosuna katan ekip play-off’lar için iddialı bir beşli oluşturdu ancak yine başarı gelmedi. Mevsimin sona ermesinin ardından kadro dağıldı gibi gözüküyor. Sefa Kuru’nun açıklamalarına göre Bursaspor espor atılımlarına FIFA kadrosuyla devam edecek ancak bunun 5 RONIN organizasyonuyla bir ilgisi yok. Yolların ayrılmasının ardından Kuru, VFŞL’de kendi, markası olan 5 RONIN ile yollarına devam edeceklerinin altını çizdi.

Bursaspor Esports’un ilerleyen yıllarda yeniden karşımıza çıkabileceğini unutmamak lazım. Bakalım organizasyon nasıl adımlar atacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir