Canna, Çinli seyircilerin tepkisi ile karşı karşıya kaldı League of Legends League of Legends Haberleri

Canna, Çinli seyircilerin tepkisi ile karşı karşıya kaldı

T1’ın üst koridor oyuncusu Canna, Top Esports karşılaşmasının seçim ekranında Twitch gösterince Çinli seyircilerin tepkisi ile karşı karşıya kaldı.

Devam eden salgın nedeniyle iptal olan MSI yerine gerçekleştirilen Sezon Ortası Kupası başladı. Çin’in ve Kore’nin en iyi takımlarının mücadele ettiği bu turnuvada geçtiğimiz gün T1 ve Top Esports karşı karşıya gelmişti. Eğlence amaçlı çıkılan bu dostluk maçında T1 oyuncusu Canna, seçim-yasaklama ekranında 7 saniye boyunca Twitch üzerinde durunca sosyal medyada ciddi bir tartışma çıktı.

Üst koridor oyuncusu yaptığı Trundle seçiminden önce uzun bir süre Twitch seçiminin üzerinde durunca ortalık karıştı. Çinli seyirciler, Canna’nın bu seçiminin, süregelen pandemi ile ilgili bir hakaret olduğunu söylediler. Seyircilerin böyle bir düşünceye sahip olmasının nedeni, Twitch’in Çin sunucusundaki anlamının “Fare” veya “Veba Faresi” olması.

Durum böyle olunca LPL taraftarları, oyuncunun Twitch üzerinde durarak Covid-19’a bir gönderme yaptığını iddia ettiler. Söylediklerine göre Canna, pandeminin Çin’de başlaması ile ilgili dalga geçmişti.

Tepkiler büyüyüp bir çığ haline geldikten sonra T1, bir sosyal paylaşım sitesi olan Weibo üzerinden açıklama yaptı. Üst koridor oyuncularının gösterdiği seçimin kesinlikle bir hakaret içermediğini, Twitch ve Trundle’ın aynı ‘ㅌ’ harfi ile başladığını söyledi. Açıklamaya göre Canna, Trundle yerine yanlışlıkla Twitch’e basmıştı.

Çinli taraftarlar ise pek ikna olmuş gibi gözükmüyor. Korelilerin Çin sunucusunda pek çok kez böyle hareketlerde bulunduklarını, şampiyonun tamamen hakaret amaçlı gösterildiğini iddia ediyorlar.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir