League of Legends League of Legends Haberleri

Closer, Golden Guardians’a transfer oldu

Son olarak Royal Youth forması giyen ormancı Closer, LCS ekiplerinden Golden Guardians ile anlaşma sağladı.

Bir süredir yükselen bir ivmeyle devam eden Closer yedek oyunculuktan TBF şampiyonu mevsim MVP’si olmuşbir ormancıya evrildi. Bu süreçte çok çalışan isim çalışmalarının karşılığını aldığı ödüller ve başarılarıyla taçlandırdı. Son mevsiminde Worlds’e de katılan ormancı sezonun sona ermesiyle tekliflere açık olduğunu duyurmuştu. Yapılan açıklamaya göre Closer, gelecek mevsim için golden Guardians ile anlaştı ve VFŞL’den direkt olarak LCS’e giden ikinci Türk oyuncu oldu.

Kariyerine Yükselme Ligi’nde başlayan oyuncu Team Vulture ve Beşiktaş Esports formaları giydi. Bu takımlarla VFŞL’ye yükselemeneyen isim Royal Bandits’e katıldı ve kadroda as ormancı Malrang’ın yedeği olarak yer aldı. Malrang’ın takımdan ayrılmasıyla as kadroya yükselen isimin kariyeri bu noktada yükselişe geçti. Closer ilk mevsiminde TBF oynadı ancak şampiyon olamadı.

Son mevsiminde harika bir performans sergileyen Closer hem mevsim MVP’si hem de En İyi Ormancı ödüllerinin sahibi oldu. Takımıyla normal sezonu lider bitiren ormancı TBF’de Bahçeşehir SuperMassive’i mağlup etti ve kupaya uzandı. Worlds’e katılan ekip burada çok iyi bir performans sergileyemedi ve turnuvaya Ön Eleme aşamasında veda etti. Closer’ın yurt dışında çıkması beklenen bir hamleydi.

Bu transferle birlikte gelecek mevsim LCS’te oynayacak 3 oyuncu var. Closer’ın yanında Broken Blade ve Nisqy de önemli ekiplerde mücadele ediyor. Bakalım yerli ormancı nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir