League of Legends

Closer ve takımı Golden Guardians, tiebreak maçı oynayacak

Kuzey Amerika ligi LCS’te oynayan 3 Türk oyuncumuzdan biri olan Closer, takımı Golden Guardians’la tiebreak (eşitlik bozucu) maçı oynayacak.

Kuzey Amerika liginin lig aşamasının artık sonuna geldik. 30 ve 31 Mart’ta oynanacak eşitlik bozucu maçların bitmesiyle birlikte play-off’lar oynanmaya başlanacak.

Closer’ın bu sezon katıldığı takım olan Golden Guardians, ligi Dignitas ve Immortals ile birlikte 6. olarak bitirdi. NA LCS lig sistemine göre ilk 6 takım play-off’a katılmaya hak kazanabiliyor. Bu yüzden Golden Guardians, Dignitas ve Immortals’ın katıldığı bir eşitlik bozucu maçlar serisi olacak. Bu maçlar 6.yı yani play-off’a katılacak takımı belirlemek için yapılacak.

Ayrıca her türlü play-off’u garantileyen FlyQuest, Evil Geniuses ve 100 Thieves de 2.liği paylaştıklarından dolayı 2.yi belirlemek için eşitlik bozucu maçlara katılacak.

NA LCS’in 9. haftası play-off’lar için oldukça kritik bir haftaydı. 29 ve 30 Mart’ta oynanan maçlarda 100 Thieves, Golden Guardians ve Dignitas haftayı kayıpsız kapattı. Evil Geniuses ve FlyQuest 1 galibiyet 1 mağlubiyet aldı. Immortals ise bu kritik haftayı galibiyetsiz geçirdi. Bu maçlar sonucu ligde 3 tane 2.liği paylaşan takım, 3 tane de 6.lığı paylaşan takım oldu.

Eşitlik bozucu maçların tarihi ve saati şu şekilde:

30 Mart

Dignitas vs. Immortals 22:00

100 Thieves vs. FlyQuest 23:00

31 Mart

Golden Guardians vs. ? 00:00

Evil Geniuses vs. ? 01:00

Diğer Türk oyuncularımızdan BrokenBlade, takımı TSM ile 5. sırada yer alıyor ve play-off’lara katılmayı garantilediler. Nisqy ise takımı Cloud9 ile bu sezonu harika geçirdi. Cloud9 ligin lideri olarak play-off’lara katılacak. Closer ve takımı Golden Guardians’ın ise bu gece oynanacak maçlar sonucu play-off’lara katılıp katılamayacağı belirlenecek. Umarız Closer, NA LCS’teki ilk sezonunda play-off’lara katılma şansına sahip olabilir.

Tiebreak maçlarını LCS’in resmî Twitch kanalından izleyebilirsiniz.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir