League of Legends League of Legends Haberleri

Doublelift, Team SoloMid’e geri döndü

NA LCS’in en iyi nişancısı olarak gösterilen Doublelift, verdiği bir mevsimlik aranın ardından eski takımı Team SoloMid’e geri döndü. Dün gece takımın resmi sitesinden açıklama yapılırken, ekip Yaz Mevsimi’ni 6 kişilik kadro ile oynayacak.

2016 yılı başında sürpriz bir hamle ile Team SoloMid’e transfer olan Doublelift, Batı dünyasının en iyi nişancılarından birisi. CLG ile şampiyon olmasına rağmen uluslararası arenada hala başarısı bulunmayan oyuncu, TSM’e de bu amaç ile transfer olmuştu. 2016 yılının ilk yarısı TSM için iyi geçmedi ve takım Bahar Mevsimi Finali’nde CLG’ye yenildi. Biofrost’un takıma katılması ise TSM’e farklı bir kimlik kattı ve takım, 2016 Yaz Mevsimi’ni domine ederek şampiyon oldu. Worlds’e büyük umutlarla giden TSM ne yazık ki yine grubundan çıkamadı ve turnuvayı hayal kırıklığı ile kapattı.

Kusursuz bir Yaz Mevsimi ve harika bir performansın ardından Doublelift, 2017 Bahar Mevsimi’nde profesyonel kariyerine ara verip bir süre yayıncılığa odaklanacağını açıklamıştı. TSM ise oyuncudan boşalan boşluğu eski nişancısı WildTurtle ile doldurmuş, mevsimi de şampiyon olarak kapatmıştı. Yapılan açıklamanın ardından Doublelift de eski takımına döndü. TSM, 2017 Yaz Mevsimi için WildTurtle ile yollarını ayırmazken, takım 6 kişilik kadro ile mücadele edecek.

TSM’in açıklamasında dikkat çeken bir diğer nokta ise Doublelift’in oyuncuların yaşadığı gaming house’a taşınmayacağı, eve yakın bir yer tutarak özel hayatını burada sürdüreceğiydi. Espor oyuncularının yaşlarının ilerledikçe böyle bir özel hayat ihtiyacı geliştirdiğine şahit oluyoruz. Dahası yapılan araştırmalar çalışma alanı ile yaşam alanının ayrımının çok önemli olduğunu kanıtlıyor.

Doublelift eski takımına geri dönmesine rağmen TSM ile MSI 2017’de mücadele etmeyecek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir