League of Legends League of Legends Haberleri

Dragon Gate, şike yaptığı gerekçesiyle LMS’ten men edildi

Tayvan Ligi ekiplerinden Dragon Gate, maçların sonucuna etki edecek şekilde şike yaptığı için LMS’ten men edildi.

Bu sezon LMS’te bir hayli çekişme vardı. Tabii bu çekişme üst sıraları ilgilendirdi. Alt sıralarda ise Dragon Gate ligin açık ara en kötü performansını sergiledi. Geçtiğimiz günlerde LMS düzenleyicisi Garena’ya gelen bildirimde takım sahibi ve koçlarının sezon içerisinde şike yaptığında dair önemli iddialar bulunuyordu. Konuyu en ince detayına kadar araştıran Garena, şike yapıldığını onayladı. Verilen karara göre takım sahibi Wijie Hu, ormancı Liu “JGY” Yang, koç Fan “yoga” Jiang-Peng ve eski koç Li “xiaoyu” Xin-Yu ağır cezalar aldı.

Yapılan incelemelerin sonucunda Garena, ceza alan isimlerin kumar oynayıp maç içinde oyunun sonucuna etki edecek kasti hamleler yaptığı kanaatine vardı. Ligi sonuncu sırada bitiren Dragon Gate, ileride LMS’te oynama hakkını kaybetti. Takım geçtiğimiz sezon Team Afro’nun yerine lige dahil olmuştu.

Açıklanan Cezalar

  • Wijie Hu (Takım Sahibi) – Ömür boyu herhangi bir amatör veya profesyonel League of Legends takımı yönetmekten men edildi.
  • Liu “JGY” Yang (Ormancı) – 18 ay boyunca (4 Mevsim) herhangi bir amatör veya profesyonel League of Legends turnuvasında mücadele etmekten men edildi.
  • Fan “yoga” Jiang-Peng (Koç) – 12 ay boyunca herhangi bir amatör veya profesyonel League of Legends turnuvasında mücadele etmekten men edildi.
  • Li “xiaoyu” Xin-Yu (Eski Koç) – 12 ay boyunca herhangi bir amatör veya profesyonel League of Legends turnuvasında mücadele etmekten men edildi.
  • Dragon Gate – LMS’ten atıldı.

Gelecek sezon Dragon Gate yerine hangi takımın LMS’te mücadele edeceğine dair henüz bir bilgi yok. Bakalım Garena bu konuda nasıl bir karar alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir