League of Legends

Echo Fox, Fenix’i transfer etti

Riot Games

2018 transfer sezonundaki ilk hamlesini yapan Echo Fox, orta koridoruna Fenix’i getirdi. ESPN’in haberine göre takım, sözleşmesi biten Froggen, KEITH ve Looper ile yeni sözleşme imzalamayacak. 

Franchising’e kabul edilen takımlardan birisi olan Echo Fox, kurulduğundan bu yana istikrarsız günler geçirdi. Sezon başlangıçlarında iyi oynamasına rağmen uyum problemi ve makro oyundaki eksikliklerinden ötürü mevsimleri son sıralarda tamamlayan ekip, veteran Froggen ve Looper’ın etrafına genç oyuncuları almıştı. KEITH, Gate ve Akaadian gibi gelecek vaat eden oyuncularla ne yazık ki başarıyı yakalayamayan ekip, 2018 sezonunda tamamıyla yeni bir kadro kuracakmış gibi gözüküyor.

ESPN’in haberine göre takımın ilk transferi Fenix oldu. Daha önce uzun bir süre Team Liquid’de oynayan Fenix, son olarak ise Gold Coin United forması giymişti. Metaya ayak uydurduğunda harikalar yaratabilen Koreli oyuncu, Echo Fox’un iki yabancı hakkından birisini dolduracak.

Öte yandan Echo Fox sürpriz bir şekilde kurulduğundan beri takımda yer alan Froggen ve Looper ile yollarını ayırdı. Sahnenin en eski isimlerinden birisi olan Froggen, yaşına rağmen hala etkili bir şekilde oynayabiliyor. Öte yandan SSW ile Dünya Şampiyonluğu yaşayan Looper ise NA LCS’te tekrar kendini buldu. Çıkan dedikodulara göre Echo Fox’tan yıllık 750.000 dolar alan Looper’ın sözleşmesinin yenilenmemesinin nedeni aldığı para olabilir. Bununla birlikte Kuzey Amerika’nın en yetenekli genç nişancılarından birisi olarak gösterilen fakat bir türlü beklenen gelişimi sergileyemeyen KEITH de takımdan gönderildi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.