League of Legends League of Legends Haberleri

Echo Fox, LCS haklarını satıyor

Riot Games’in verdiği sürede Amit Raizada’yla yollarını ayıramayan Echo Fox, LCS haklarını Kroenke Sports & Entertainment’a satmaya karar verdi.

Yöneticiler arasında dönen ırkçılık skandalının ardından gündeme oyuran Echo Fox, zor bir süreçten geçti. Takımın kurucu ortaklarından Rick Fox’a ırkçı söylemlerde bulunan yönetim kurulu üyesi Amit Raizada ekibi sıkıntılı bir duruma soktu. Riot Games, Raizada’yla yolların ayrılması için organizasyona belirli bir süre verdi hatta geçtiğimiz haftalarda bu süreyi 1 hafta uzattı. Bu haberin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu işlemi zamanında gerçekleştiermeyen EF, LCS haklarını Kroenke Sports & Entertainment’a satmaya karar verdi.

Echo Fox yönetimine iki seçenek sunan Riot Games, ya Raizada’nın şirketten ayılaracağını ya da organizasyonun LCS haklarını satması gerekeceğini bildirmişti. Raizada’yı zamanında yollayamayan ekip haklarını satmak durumunda kaldı. ESPN’in haberine göre anlaşma 30.25 milyon dolar değerinde. Bu olayın ardından olan takımım kurucu ortağı Rick Fox’a oldu demek yanlış olmaz.

Kroenke Sports & Entertainment, Premier League ekiplerinden Arsenal, NBA takımlarından Denver Nuggets ve Overwatch League’de yer alan Los Angeles Gladiators’ın en büyük hissedarı. Bunun yanında birçok farklı takıma sahip olan şirket aynı zamanda Pepsi Center’ın da sahibi. Tabii bunlar şirketin sahip olduğu en büyük oluşumlar. Kroenke’nin emlak ve spor sektöründe çok daha fazla yatırımı bulunuyor.

Echo Fox, LCS’te son sırada yer alıyor. Henüz detaylar paylaşılmadı ancak takımın ileride nasıl bir yapılanmaya gideceği merak ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir