League of Legends League of Legends Haberleri

EMEA Masters’da Birden Fazla Türk Takımı Yer Alacak

Kısa süre önce büyük değişikliklerin açıklandığı ve Türk League of Legends hayranlarını yakından ilgilendiren EMEA Masters 2023’te ayrıntılar belli olmaya başladı. Yapılan duyuru ile Şampiyonluk Ligi’nden 3 takımın, EMEA Masters’a katılım sağlayabileceği kesinleşti. TCL bu sayı ile Fransa ligi LFL ile birlikte turnuvaya en fazla takım gönderen bölge olacak.

28 takım ile kıyasıya mücadele

Paylaşılan makalede, 13 ligden 28 takımın mücadele edeceği EMEA Masters’da güncel katılan takım sayıları şu şekilde

EMEA Masters Bahar'a davet edilecek takımların liglere göre dağılımı

Lolesports’a yayımlanan makalenin tamamı;

EMEA Bölge Liglerinin şampiyonlarını bölgenin taraftarları en çok heyecanlandıran yükselen yıldızlarıyla bir araya getirerek rekabeti körüklüyor. Eskiden European Masters olarak bilinen bu turnuva EMEA Bölge Liglerinden League of Legends EMEA Championship’e (LEC) yükselen birçok oyuncu yetiştirdi. Daha sonra bu oyuncular EMEA’nın gözde turnuvasının ilk temsilcileri olarak uluslararası arenada mücadele etti.LEC’nin 2022 Dünya Şampiyonası’ndaki 21 as kadro oyuncusunun 11’i doğrudan EMEA Bölge Liglerinden çıkan oyunculardı. Ayrıca LEC’nin en başarılı takımlarından birkaçı European Masters sahnesine yalnızca birkaç yıl önce ayak basmış, hem bölgesel hem de küresel şöhreti arzulayan oyunculardan oluşuyor. Şimdiyse EMEA Masters sizi rekabetin yeni bir boyutuyla tanıştırıyor. ŞL (Şampiyonluk Ligi) ve AL’in (Arabian League) mevcut 11 Bölge Ligine katılarak turnuvaya temsilci göndereceğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni bir döneme girerken EMEA Bölge Liglerindeki yeni nesil oyuncular da sahnedeki yerlerini almaya adım adım yaklaşıyor.

Oyuncuların kendilerini genişletilmiş bu bölgedeki diğer oyunculara karşı gösterebileceği ilk turnuva olacak. 2023’te turnuva formatında herhangi bir değişiklik olmayacak. Turnuva on altı takımın dört gruba ayrılarak ön eleme final aşamasına yükselmek için rekabet edeceği ön eleme grup aşamasıyla başlayacak. Ön eleme gruplarında ilk ikiye giren takımlar ön eleme final aşamasına ulaşacak. Bu aşamadaki karşılaşmaların galipleriyse ana grup aşamasına yükselecek. Ana grup aşamasında ön elemelerden yükselen dört takım, ana grup aşamasına katılmaya otomatik olarak hak kazanan on iki takımla bir araya gelerek dört gruba ayrılacak ve takımlar ikili lig usulünde tek maçlık serilerde kozlarını paylaşacak. Bu dört gruptan (her gruptan iki takım olacak şekilde) sekiz takım çeyrek finallere yükselecek ve EMEA’nın en iyisinin belirleneceği büyük finale kadar beş maçlık serilerde mücadele edecek.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir