League of Legends League of Legends Haberleri

ESC Ever’ın ismi BBQ Olivers oldu

Kore Ligi ekiplerinden ESC Ever, yapmış olduğu yazılı açıklama ile bundan sonra BBQ Olivers adı ile mücadele edeceklerini taraftarlarıyla paylaştı.

Kore’de oldukça meşhur olan gıda devi Genesis BBQ Chicken tarafından satın alınan ESC Ever’da bir kaç gündür isim değişikliği söz konusuydu. Kulüp yöneticileri yapmış olduğu açıklamayla takımın adının değiştiğini, 2017 LCK’de BBQ Olivers adı ile mücadele edeceklerini duyurdu. Yeni isimdeki Olivers kısmının hikayesi ise oldukça garip. Takımın yeni sahipleri Genesis BBQ Chicken bu ismin, ürünlerini yüzde yüz zeytinyağı (olive oil) ile ürettikleri ve bunun da Kore ızgara sektöründe benzeri bulunmadığı için reklam amaçlı takım adına eklendiğini ifade ettiler.

Takımın yeni logosu ise zırhlı bir kask takan tavuktan oluşuyor. Yöneticiler bu logonun, horozun güç, irade ve cesaretini yansıttıklarını ifade ettiler. Tüm bunlar her ne kadar isim ve logo olarak komik bir değişim gibi gözükse de aslında espor sahnesi için çok büyük bir atılım. Çünkü Genesis BBQ Chicken, Avrupa, Asya, Avustralya, Kanada ve ABD’de 350’den fazla şubeye sahip bir şirket.

KeSPA (Kore Espor Derneği) başkanı Jeon Byung Heon konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Umarım Kore esporu ve BBQ birlikte birlikte büyüyecek. Ülkemiz adına bunun çok iyi bir gelişme olduğuna inanıyorum. Sağlıklı bir espor ekosistemi ve kültürü oluşturmak adına derneğimiz çalışmalarını sürdürecek.” ifadelerine yer verdi.

ESC Ever, yeni adıyla LCK’de ikinci sezonuna çıkacak. Ekip geçtiğimiz yıl ligi dokuzuncu sırada bitirmiş, Yükselme Ligi ekipleriyle LCK’de kalma adına oynanan seriler sonucu bu sezon da ligde tutunmayı başarmıştı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir