League of Legends League of Legends Haberleri

Eski NBA oyuncusu Rick Fox Gravity’nin LCS’teki yerini satın aldı

Boston Celtics ve Los Angeles Lakers takımlarında oynamış, 3 kere NBA şampiyonluğu yaşayan Rick Fox, Amerika LCS takımlarından Gravity’yi satın aldı. Amerika LCS’te satılan 2. organizasyon olan Gravity, Echo Fox olarak yeniden markalaşacak.

League of Legends hayranları için Rick Fox yabancı bir isim değil. Amerika LCS 2015 Yaz Mevsimi Finali TSM-CLG serisini Madison Square Garden’da seyirciler arasında izleyen Fox, e-Spor sahnesine olan sempatisi ile de tanınıyordu. NBA TV’de tıpkı kendisi gibi LoL hayranı olan Gordon Hayward’a önce Doublelift’in TSM’e transferini, ardından All-Star etkinliğini soran Fox, sahnenin sempatisini de kazanmıştı.

“Profesyonel bir atlet, iş adamı ve oyun topluluğunun gururlu bir üyesi olarak, e-Spor dünyasının gelişimini takip ediyorum ve büyük bir patlamanın eşiğinde olduğumuzu biliyorum.” diyen Fox, Gravity’nin LCS’teki yerini satın almasının ardında kişisel nedenlerinin de olduğunu söyledi.

Echo Fox’un kadrosu hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Amerika LCS’in 16 Ocak tarihinde başlayacağını göz önüne aldığımızda yeni takım Echo Fox’un takıma kimleri kattığı konusu büyük merak konusu.

Daha önce Dignitas, Avrupa LCS’teki 1 milyon dolara yakın bir miktara satmıştı. Rick Fox’un Gravity’nin LCS’teki yerini ne kadara aldığı konusunda da bir bilgi bulunmazken, tahmin edilen rakamlar yine 1 milyon dolar civarında.

Özellikle de Amerika LCS’in son zamanlarda büyük yatırımlar aldığını da belirtelim. Son olarak Sacramento Kings sahiplerinden yatırımcılar LCS’te takım kurmuş ve büyük sponsorluk anlaşmaları imzalamıştı. Yaz Mevsimi’nde Amerika LCS’in 3 maçlık seriler üzerinden oynanacak olması da sahnenin git gide büyümesine ve dikkat toplamasına neden oluyor.

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir