League of Legends

Excel Esports, pazarlama müdürü olarak Milly Preston ile anlaştı

Londra merkezli takım, geleneksel sporlarda sekiz yıllık deneyimi olan Milly Preston ile kontrat imzaladı. Milly, Excel Esports bünyesinde pazarlama müdürü olarak görev alacak.

Milly Preston daha önce, konferans düzenleyen ve spor içerikleri üreten Leaders şirketinde çalışıyordu. Burada pazarlama ekibini denetleyen Preston, ayrıca ürünlerin yeniden markalanması ve yeni bir otomatik segmentasyon projesinin geliştirilmesinden sorumluydu. Preston hem espor dünyasına hızlı bir giriş yapmış oldu; hem de diğer bir geleneksel sporlara on sekiz yılını vermiş Robin McCammon ile aynı bünyede buluştular. McCammon da daha önce Adidas’ta ticaret uzmanı olarak çalışmıştı.

McCammon yeni pazarlama müdürü için şunları söyledi: “2020 Excel için çok önemli bir yıl olacak. Amacımız, Excel’i küresel olarak tanınan bir İngiliz markası haline getirmek. Ekibe yeni katılan kişiler ile hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacak bir altyapı oluşturuyoruz. Milly’nin, Excel Esports’u zirveye taşımamızda şüphesiz yardımcı olacak. Onun pazarlama ve stratejik düşünme konusunda derin bir yeteneği var. Ekibimize katıldığı için çok heyecanlıyız.”

Milly Preston ise; “Excel’in kökleri İngiltere’de ama dünya genelinde de bir görüşe sahip var. Amacımız, Excel’i en değerli ihraç edilebilir profesyonel İngiliz oyun ve eğlence markası olacak şekilde inşa etmek olacak. Bence önümüzdeki yıllarda bunu önümüzdeki yıllarda gerçekleştirebileceğimize inanıyorum.” dedi.

Yeni pazarlama müdürünün takıma katılması, Excel adına büyük bir başarı hikayesidir. Spor dallarındaki deneyimi Excel’e farklı bir bakış açısı kazandıracağa benziyor. Preston Excel’de sponsorluk ve ürün pazarlama ile ilgilenecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir