League of Legends League of Legends Haberleri

Expect ve Insec, Origen’e transfer oldu

2018 yılında kaldırılan EU CS yerine Riot Games’in düzenlediği EU Masters turnuvasına katılacak olan Origen, iki transferini açıkladı. Buna göre takım üst koridoruna eski G2 oyuncusu Expect’i getirirken ormanda ise efsanevi Koreli oyuncu Insec yer alacak.

2018 yılı profesyonel League of Legends sahnesi için büyük farklılıklara sahne oluyor. NA LCS’in franchise sistemine geçmesi ve Avrupa’nın da aynı sistemi bir sonraki yıl uygulayacağını açıklaması sektörün daha da hızlı büyümesine sebep oluyor. Avrupa için ise işler çok daha karmaşık bir durumda. Organizasyonların lig için “ekonomik açıdan stabil değil” açıklamasının ardından franchise kararı belirlenmişti. Bununla birlikte 2018 sezonunda herhangi bir takım alt lige düşmeyecek. CS’nin kaldırılması soru işaretlerine sebep olsa da Riot Games EU Masters turnuvasını duyurmuştu.

Origen de bu turnuvaya direkt olarak davet edilen takımlardan birisi. 2017 yılında EU CS’de mücadele eden ekip, son olarak War and Rain kadrosunun tamamını organizasyona dahil etmiş fakat kısa bir süre sonra bu oyuncuları da gönderip farklı transferler gerçekleştirmişti. Şimdi ise Arbeloa’dan alınan yatırım haberinin ardından takım yeni transferlerini yavaş yavaş açıklıyor.

İlk olarak orman rolüne Insec’i transfer ettiğini belirten organizasyon, üst koridora ise tabiri caizse kıymeti pek bilinmeyen Expect’i getirdi. İki yabancı hakkını büyük isimlerden yana kullanan Origen’in Expect tercihi beğenilse de Insec’in neden transfer edildiği soruları soruluyor. Transferlerin PR amaçlı yapılmış olması da büyük bir ihtimal. Zira Origen’in son çıkan skandallardan ötürü kamu imajını da düzeltmesi, taraftarlarıyla tekrar etkileşime girmesi gerekiyor.

Takımın geri kalanı hakkında ise henüz bir açıklama yapılmadı. Söylentiler Froggen ile Forg1ven’ın takıma dahil olacağı yönünde yoğunlaşsa da bunun gerçekleşme ihtimalinin yüksek olmadığını söyleyelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir