League of Legends

Ezreal, 7.24 yamasında nerf alıyor

Uzun bir süredir metada olmamasına rağmen şu anda en yüksek kazanma oranına sahip nişancılardan birisi olan Ezreal, 7.24 yamasında bir dengeleme alıyor. 

Yeni sezon ile beraber bedava olan ve güncellenen rünler oyunun dengesini tamamıyla değiştirmiş durumda. Hali hazırda çok az defansif rünün bulunması oyuncuların çok daha yoğun bir şekilde agresif tercihler yapmasına neden oluyor. Yeni rünlerle ayrıca birçok şampiyon da metaya girmiş durumda. Örneğin Artçı Şok ile kitle kontrolü olan tank desteklerin kazanma oranı da ciddi bir şekilde arttı. Nişancı pozisyonunda ise Ezreal büyük bir çıkış yakalayarak %56 kazanma oranı ile birinci sıraya oturdu.

Ezreal’in Arakçı ya da Saldırıya Devam ile çok daha etkili olduğunu, aynı zamanda Muramana’ya gelen iyileştirmenin de şampiyonu yukarılara taşıdığından bahsetmek gerekiyor. Şampiyonun en büyük silahı ise kuşkusuz Q yeteneği. Muramana ile double hasar çıkaran yetenek, sahip olduğu yüksek saldırı gücü oranıyla da can yakıyor. Bu durumu değiştirmek isteyen Riot Games, yılın sony aması olan 7.24’te Ezreal’e bir dengeleme getirecek.

Buna göre şampiyonun Q yeteneği Gizemli Atış’ın saldırı gücü oranı %125’ten %110’a çekildi. Eşyalara ve rünlere dengeleme getirmek yerine şampiyonun statlarını değiştiren Riot’ın doğru bir hamle yaptığını belirtmek gerekiyor. Özellikle Arakçı ile koridor safhasındaki ağırlığını daha arttıran ve hızlı bir şekilde eşyalarını alan Ezreal’in oyun ortasında Muramana’yı tamamlaması ile Q yeteneğiyle aşırı hasar çıkardığına şahit oluyor. Bu değişikliğin şampiyonun popülaritesinden çok şey götüreceğini söylemek ise güç. %15 değişiklik çok fazla gözükmese de erken oyununun biraz zayıflayacağını, dolayısıyla oyuncuların yüksek hasar çıkarmak için daha fazla bekleyeceğini belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.