League of Legends League of Legends Haberleri

Frozen’ın yeni maaşı Şampiyonluk Ligi’nde rekor olabilir

2017 sezonunda 1907 Fenerbahçe Espor’a katılan yıldız orta koridor Frozen, önümüzdeki mevsim de takımda kalıyor. Aldığımız duyumlara göre oyuncu 2018 sezonu için oldukça astronomik bir maaş alacak. 

2017 TBF Şampiyonu Fenerbahçe, takımın en önemli parçası Frozen’ı kadrosunda tutmayı başardı. LCK takımlarından Incredible Miracle’da yedek oyuncu olarak yer alsa da iyi bir performans geçmişi bulunan Frozen, Şampiyonluk Ligi’ne de damgasını vurmayı başardı. Kış Mevsimi’nde yarı final gören FB, Yaz Mevsimi’nde ise TBF Şampiyonluğu’nu kazandı ve Worlds 2017’ye gitti. Burada Ön Eleme aşamasını da geçerek Worlds’e ülkemizden katılan ikinci takım oldu. Grup aşamasında SSG dışında herhangi bir takım karşısında varlık gösteremeyen FB’de turnuva boyunca öne çıkan isim Frozen olmuştu.

1907 Fenerbahçe’nin geçtiğimiz sezonun MVP’sini kadrosunda tutmak için elinden geleni yapması oldukça doğal. Bununla birlikte ilk görüşmeler sırasında takımın Frozen’ı az kalsın elinden kaçırdığı da kulislerde dile getiriliyor. Nihayetinde önümüzdeki sezon için sözleşme imzalayan 1907 Fenerbahçe’nin yıldız Koreli’ye bir yıllığına 200.000 dolar (750,000 TL) ödeyeceği konuşuluyor.

Ülkemizdeki sahnenin ne kadar geliştiği aşikar. Fakat oyunculara ödenen astronomik maaşlar özellikle de bu sezon takımları zor durumda bırakıyor. Kariyerli Koreli oyuncuların da rahatlıkla ligimize gelmesi artık “WilCard” statüsünden yavaş yavaş çıktığımızın bir göstergesi. Öte yandan gelir ve gider kalemleri arasındaki uçurumun yavaş yavaş büyüyor oluşu da takımlar adına sürdürülebilirliği zorlaştıracaktır.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

1 Comment

  • Fatih 3 Aralık 2017

    Fenerbahçe iyi öngördü esporun değerlendiğini adamlar işini biliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir