League of Legends League of Legends Haberleri

G2 Esports, alt koridoruna Hjarnan ve Wadid’i transfer etti

Alt koridor ikilisini Team SoloMid’e gönderen G2 Esports, ESPN’in haberine göre bu pozisyonları Hjarnan ve Wadid ile doldurdu. 

2016 Bahar Mevsimi’nde EU LCS’e katılan ve mücadele ettiği her mevsimi domine eden G2, 2018 sezonu öncesi çok büyük değişikliklere hazırlanıyor. Hala resmiyete dökülen bir anlaşma olmasa da ESPN’in haberine göre takım, alt koridor ikilisi Zven ve Mithy ile yollarını ayırıyor. Bu oyuncuların NA LCS’te Team SoloMid’e katılacağı haberi de çıkılırken, G2’nin yeni alt koridoru merakla bekleniyordu. Zven ve Mithy’nin Batı’daki en iyi alt koridor oyuncuları olduğuna hiç şüphe yok. Takım Koreli dışında kimi transfer ederse etsin League of Legends seyircileri hayal kırıklığına uğrayacaktı. Fakat G2 elde olan en iyi seçeneklerden birisine, Hjarnan ve Wadid’e yöneldi.

2017 Yaz Mevsimi’nde Roccat’in en iyi oyuncuları olan Hjarnan ve Wadid, beraber oynadıkları süre boyunca büyük bir gelişim gösterdi. H2K’den ayrıldıktan sonra performansında düşüş yaşamasına rağmen şu anda birinci sınıf nişancılardan birisi olarak gösterilen Hjarnan ile Wadid’in uyumu Roccat’in tamamıyla ligden düşmesini engelledi. G2’nin büyük paralar yatırıp Zven ve Mithy’nin boşluğunu doldurmak yerine potansiyeli olan ve markası altında kendisini geliştirebilecek oyuncular tercih etmesi takımın mentalitesini de gösteriyor.

Öte yandan G2, 2018 sezonunda Perkz’ün etrafına bir takım oluşturuyor. Worlds 2017’de gruptan çıkamadığı için büyük bir hayal kırıklığı yaşayan takım, üst koridorundaki Expect ve ormandaki Trick ile de yollarını ayırmıştı. Takımın bu pozisyonlara yine yabancı oyuncu transfer etmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir