League of Legends League of Legends Haberleri

Galatasaray Espor, 2020 Kış Mevsimi’ne katılamayacak

Riot Games’in verdiği kararın neticesinde 27 Aralık tarihine kadar oyuncu ve koç ödemelerini tamamlayamayan Galatasaray Espor, 2020 Kış Mevsimi’ne katılım hakkını kaybetti.

Bir süre ara verdikten sonra partnerlik sistemiyle VFŞL’ye dönen Galatasaray Espor, Erol Özmandıracı’nın liderliğinde çalışmalarını sürdürdü. Geçtiğimiz yılın başından bu yana Hioss, Tolerant, GBM ve BalKhan gibi oyuncular maaşlarının ödenmemesi konusunda şikayetçi olmuştu. Bu kervana Mora ve Godbro gibi isimler de katıldı. Riot Games ise ilk başta konuya sessiz kaldı ancak ardından yayımladığı bir makaleyle GS’ye 27 Aralık tarihine kadar ödemeleri yapması konusunda zaman tanıdı. Galatasary Espor bu yükümlülüğü yerine getiremedi ve bugün alınan kararla 2020 Kış Mevsimi hakları askıya alındı. Makalenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

2019 Kış Mevsimi

Ülkemizin en büyük markalarından biri olan Galatasaray’ın espor ekosistemi içerisinde yer alıyor olması çoğuna göre büyük bir şans. Geçtiğimiz yıın başında partnerlik sistemiyle lige dahil olan ekip ilk mevsimde Hioss, Taikki, Godbro, Madness ve Tolerant beşlisiyle mücadele etti. Bu isimlerden Hioss ve Tolerant alacakları konusunda sosyal medyada paylaşımlar yapmıştı. Bunun üstüne Taikki ve Godbro da bu iki ismi destekleyen açıklamalarda bulundu.

2019 Yaz Mevsimi

Geçtiğimiz mevsim ise bu durumdan muzdarip olan isimler GBM, BalKhan ve Mora oldu. GBM’in dünyaca ünlü bir oyuncu olması, herkesin olaya daha ciddi bir şekilde yaklaşmasını sağladı. Takımın iki Korelisi mevsimin sona ermesiyle birçok kez yönetimle iletişime geçildiğini ancak bir cevap gelmediğini duyurdu. Koç Mora da çeşitli paylaşımlarıyla olayı doğruladı ve kendisinin de mağdur olduğunu duyurdu. Kaptan Madness ise herhangi bir açıklama yapmadı.

Ligde birçok takımın sahibi ve menajeri taraftarla iç içeyken Galatasaray tarafında bu işler biraz farklı yürütüldü. Özellikle menajer Kerem Şerbetçi’nin taraftarla neredeyse hiçbir iletişimi bulunmadı. Bu da taraftarı biraz da olsa dışarıda bıraktı denebilir. Bunun aksine Erol Özmandıracı ise zaman zaman sosyal medya hesapları üzerinden taraftarlarla iletişime geçti ve onları dinleyip kendi görüş açısından cevaplar verdi. Özmandıracı daha önce maaş probleminin neredeyse her takımda yaşandığını söyleyip sadece Galatasaray Espor oyuncularının organizasyonlarını karaladığını belirtmişti.

2020 Planları ve Oyuncular

Galatasaray Espor, 2020 Kış Mevsimi için tamamı Türk oyunculardan kurulu bir kadroyla mücadele etmek istiyordu. Resmi açıklamalar gelmese de Ragner, Roulette, Köfte, Padden ve Tolerant beşlisinin kurulduğu biliniyordu. Dün yayınında takım menajeriyle konuştuğunu duyuran Ragner, Riot Games ile anlaşıldığını ve Kış Mevsimi için bir sorun yaşanmayacağını öğrendiğini belirtmişti. Bu sabah gelen açıklamanın ardından bu beşli de farklı şekilde tepkilerini gösterdi. Bu beş oyuncu ve koç Lynx espor sahnemiz için gelecek vadeden isimler. Olayın sonunda mağdur olan yine oyuncular oldu diyebiliriz.

Riot Games’in kararı neticesinde 2020 Kış Mevsimi’nde 9 takım izleyeceğiz. Ligin nasıl bir formatla oynanacağı ve GS Espor hakkında daha fazla yaptırım olup olmayacağı belirsizliğini sürdürüyor.

Güncelleme: Takımın nişancısı Madness açıklama yaparak güncel yönetimin değişmesi gerektiğini ve bu durumu cezasız bırakmayan Riot Games’e teşekkür ettiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir