League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: Galatasaray eSpor sektörüne giriyor

Rekabetin günden güne arttığı ülkemizde futbol camiasının en köklü kulüplerinden birisi olan Galatasaray, eSpor sektörüne giriyor. Kulüp, Şampiyonluk Ligi’ne Team Turquality’yi eleyerek yükselen Victorious Ace ile görüşmelere başladığını doğruladı.

Türkiye’deki eSpor heyecanı ve rekabeti günden güne artmaya devam ediyor. Beşiktaş’ın League of Legends camiasına adım atmasından sonra geçtiğimiz mevsim Fenerbahçe’nin de eSpor şubesi açacağı kesinleşmişti. Hem üç büyükler rekabetinden geri kalmamak, hem de hızlı bir şekilde kartopu gibi büyüyen eSpor camiasında bir yer edinmek amacı ile Galatasaray da League of Legends takımı kuruyor.

Geçtiğimiz mevsimi Yükselme Ligi’nde oynayan Victorious Ace takımı ile görüşmelere başlayan Galatasaray bu takım ile Şampiyonluk Ligi’nde mücadele edecek. Kulübün ilk etapta sadece League of Legends’a odaklanacağı, önümüzdeki dönemlerde ise diğer eSpor dallarına da adım atacağı gelen bilgiler arasında. Victorious Ace takımı menajeri Mert Tanrıverdi’nin Twitter üzerinden yaptığı duyuruya göre takım ile görüşmeler başladı ve olumlu bir şekilde devam ediyor.

Öte yandan Galatasaray’ın henüz sektöre ne şekilde adım atacağı ise belirsiz. Beşiktaş’ın yaptığı gibi isim hakkını VA’ya vermesi ile mücadele etme seçeneğini de gündemde bulunduran takımın eSpor şubesi açması da oldukça olası. Açıkçası isim hakkı vermektense eSpor şubesi açmak çok daha mantıklı gözüküyor. Dünya çapında birçok takım sektöre büyük yatırımlar gerçekleştirdi ve ülkemizde de oyun sektörünün önümüzdeki yıl 500 milyon dolar pazar payını geçmesi bekleniyor.

Galatasaray’ın ise eSpor konusunda oldukça istekli ve ilgili olduğu da gelen bilgiler arasında. Şampiyonluk Ligi’ne yeni yükselen Victorious Ace takımının önümüzdeki mevsim için kadrosu ise henüz belli değil.

Güncelleme: Galatasaray Espor resmen duyuruldu

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir