League of Legends

Gen.G oyuncusu Bdd, koronavirüs için bağışta bulundu

Kore ekibi Gen.G’nin orta koridor oyuncusu olan Bdd, koronavirüsle mücadele için bağışta bulundu. Oyuncu, 4000 dolarlık bağış yaptı.

LCK’in en iyi orta koridor oyuncularından biri olan Gwak “Bdd” Bo-seong, 5 milyon Güney Kore Won’u bağışta bulunarak Twitter’da bir açıklama yazısı paylaştı.

https://twitter.com/Bdd990301/status/1232986446941716480

Bdd attığı tweet’te yaptığı bu büyük bağışın makbuzuna dair bir fotoğraf paylaştı. Ünlü orta koridor oyuncusu “Yaklaşmakta olan doğum günümü ve profesyonel oyunculuğa başlamamın 4. yıldönümünü daha anlamlı geçirmek için koronavirüsü kontrol altına alınması için çalışanlara ve virüsle savaşmaya yardımcı olanlara bağış yapmaya karar verdim.” sözlerini kullandı. Ayrıca Kore Ligi’nin şu anda seyircisiz oynatılmasına karar verildiği için hayranlarının ona “Mutlu Yıllar” şarkısını söylemelerini duyamayacağı için de üzgün olduğunu söyledi. Bdd attığı tweet’in altında ir çok insan tarafından ve Gen.G hesabı tarafından tebrik edildi.

Koronavirüsün Çin’de ortaya çıkmasından sonra virüs dünya geneline ve Asya’ya çok hızlı bir biçimde yayıldı. Bu yüzden bir sürü espor organizasyonu ya ertelendi ya da seyircisiz oynatılmasına karar verildi. Bu espor organizasyonlarından Çin Ligi LPL daha ilk maçını koronavirüs sebebiyle oynayamadı. Bir başka organizasyon Kore Ligi LCK de artık seyircisiz oynanacak. Geçtiğimiz gün LCK’den sonra Japonya Ligi LJL’in de seyircisiz oynatılmasına karar verildi. Ayrıca MSI etkinliğinin de ertelendiği ve organizasyon tarihinin en yakın zamanda paylaşılacağı Riot yetkilileri tarafından da duyurulmuştu.

Esporun başkenti sayabileceğimiz Kore’de koronavirüs vakasının 1.700 civarı kişiye bulaştığı doğrulandı ve virüs 10 civarı ölüme sebep oldu.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir