League of Legends League of Legends Haberleri

HolyPhoenix, 1907 Fenerbahçe Espor’a transfer oldu

VFŞL 2020 Bahar Mevsimi’ne Royal Youth formasıyla başlayan HolyPhoenix, 1907 Fenerbahçe Espor ile anlaşmaya vardı.

Sezon başında yaşanan sponsorluk sıkıntılarının ardından Koreli oyuncularla anlaşamayan Royal Youth, Fabfab, Holyphoenix ve Japone’nin yanına 2 tecrübesiz isim ekledi. Yaşanan bu sıkıntının ardından tecrübeli oyuncular takım tekliflerine açık olduklarını belirttiler ancak herhangi bir transfer gerçekleşmedi. Takımla yapılan anlaşmaya göre oyuncuların maaşlarında azalmaya gidildi ancak istedikleri zaman başka bir ekiple anlaşabildikleri bir sözleşme imzalandı. Bu maddeyi değerlendiren HolyPhoenix, Royal’dan ayrılarak 1907 Fenerbahçe Espor’a transfer oldu.

Holy, VFŞL tarihinin en tecrübeli oyuncularında bir tanesi. Özellikle Dark Passage döneminde yakaladığı başarılarla tanınan isim son yıllarda da bireysel olarak gayet iyi performanslar sergiliyor. Royal Bandits zamanında final oynaması ve geçen mevsim kurulan genç kadrodaki performansı bunu kanıtlar nitelikte. Bu sezon ise Royal Youth formasıyla 7 maç oynadı ve 4 galibiyet 3 mağlubiyet gördü.

HolyPhoenix bireysel olarak sağlam performanslar sergiledi. Özellikle 3. haftada Galakticos’a karşı harika bir Xayah performansı sergiledi. Koridorda ve geç oyunda tecrübesini konuşturdu. Bu transferler birlikte 1907 Fenerbahçe Espor 4 haftada 3. nişancısını oynatıyor olacak. Sezona Luger ile başlayan ekip geçtiğimiz haftalarda akademi oyuncusu Neos ile devam etti. Neos, Beşiktaş Esports bünyesinde yer alırken HolyPhoenix’in yedeğiydi.

Fenerbahçe ligdeki en geniş nişancı rotasyonuna sahip takım oldu. Bu haberle birlikte Royal Youth alt koridoru da büyük yara almış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir