League of Legends

HolyPhoenix, Royal Youth’a transfer oldu

Riot Games

Son olarak Beşiktaş Esports forması giyen deneyimli nişancı HolyPhoenix, Royal Youth ile anlaşma sağladı.

VFŞL’nin en deneyimli oyuncularından olan HolyPhoenix, Dark Passage’dan ayrıldıktan sonra performansı aynı kalsa da önemli başarılar elde edemedi. Royal Bandits ile KMF gören oyuncu geri kalan mevsimlerde bu başarıyı tekrarlayamadı. Son olarak Beşiktaş Esports forması giyen nişancı takımın kaptanlığını üstlendi ve ana taşıyıcı rolünde çok iyi işler başardı. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan HolyPhoenix, son şampiyon Royal Youth ile anlaşma sağladı.

Espor ülkemizde bu kadar yaygın ve büyük değilken sahneyi domine eden nişancı HolyPhoenix harika yıllar geçirdi. Avrupa Batı sunucusunda Şampiyonluk kümesine ulaşan ilk Türk olan oyuncu Dark Passage formasıyla şampiyonluklar yaşadı ve ülkemizi Worlds’te temsil etti. 2014 yılında Worlds’e katılan Dark Passage ülkemizde bu başarıyı gösteren ilk takım oldu.

Ardından EU CS’te Huma forması giyen nişancı HWA Gaming ile yarı final gördü. Farklı takımlarda boy gösteren deneyimli oyuncu yeniden DP’ye döndü ancak takım eski günlerinden uzak sonuçlar aldı. Beşiktaş’a gelmeden önce bir mevsim Royal Bandits forması giyen HolyPhoenix burada KMF oynadı ancak kupayı alamadı. Son olarak Beşiktaş Esports forması giyen oyuncu takımın aynı zamanda kaptanlık görevini üstlendi. Beşiktaş geçtiğimiz mevsim çeyrek final oynadı ancak daha ilerisini göremedi.

Bakalım Royal Youth gelecek mevsim nasıl bir beşli kuracak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.